Co IT-Týden dal: větší polovina


Kanty > Včera mě Karel upozornil, že mi končí zkušební doba a zároveň vyjádřil obavu, zda se dnes nesbalím a nerozloučím nějakým šťavnatým příspěvkem na blogu. Protože Karlovi nechci kazit víkend, rád bych ho uklidnil: práce IT evangelisty je sice náročná, ale hodně zajímavá a vážně mě baví, takže zůstávám :).

Některé z vás tím zklamu, některým to bude jedno, některé (doufám, že většinu) potěším. Původně jsem chtěl napsat, že doufám, že větší polovina bude potěšena. Pak jsem si ale vzpomněl na slova nejmenovaného vysokoškolského profesora, kterému zkoušený žák také řekl něco o větší polovině:

“Pane kolego, to si snad ze mě děláte legraci! Co to je za nesmysl, větší polovina?!?! Poloviny celku jsou definovány jako dvě naprosto stejné veličiny, jejichž součet je celek. Z této definice jasně plyne, že nemůžete mít větší či menší polovinu, to je prostě nesmysl a za taková slova bych Vás měl rovnou vyrazit. I vy ostatní studenti, vezměte si z toho ponaučení a podobnou hovadinu už přede mnou nevyslovujte! Ale vidím, že si tu namáhám hlasivky zbytečně, protože větší polovina z vás stejně spí.”

KFL > Je to tak, čas letí jako voda, a než se našinec naděje, Tomáš je s námi už 3 měsíce. Tento týden u nás probíhaly přípravy na Virtuální akademii, která startuje 10. května. V předchozím článku najdete soupis témat, data a také odkazy pro účast. Kromě toho jsme také chystali naši účast na akci Gopas TechEd, jedné z největších odborných konferencí u nás. Pokud se jí budete účastnit, nezapomeňte nás navštívit na našem stánku, kde budeme oba s Tomášem první tři dny. Nebo alespoň jejich většinu (či větší polovinu) :).

Všem čtenářům TechNet blogu přejeme hezký a pohodový víkend :).

Kanty & KFL

Comments (0)

Skip to main content