Microsoft Safety Scanner


Po ukončení služby Windows Live OneCare, která poskytovala možnost online antivirové kontroly klientského počítače přes doplněk internetového prohlížeče, nyní společnost Microsoft nabízí nový nástroj Microsoft Safety Scanner (MSS). Ten je poskytován ke stažení zdarma a umožňuje provést na vyžádání jednorázovou kontrolu počítače a dokáže odhalit a odstranit viry, spyware a další škodlivý software. Jeho hlavní výhodou je mimo vysoké úspěšnosti detekce i fakt, že funguje i v případě, že je v počítači přítomen další rezidentní antivirový program. Poskytuje tak vlastně možnost dvojí kontroly, například pokud byl původní antivirový program kompromitován nebo nedokáže některé hrozby odstranit. Navíc ho můžete pohodlně přenést i na USB disku či klíčence.

clip_image002

Nástroj jako takový obsahuje upravený antivirový modul svého většího bratra Microsoft Security Essentials (MSE) společně s jeho nejnovějšími definicemi, proto jeho platnost vyprší vždy 10 dní po jeho stažení. Pokud chcete po deseti dnech znovu spustit skenování počítače, je nutné stáhnout si jeho novější verzi. Používání tohoto nástroje samozřejmě nenahrazuje klasický antivirový program, neboť neposkytuje trvalou ochranu, pouze skutečně provede jednorázovou kontrolu počítače na přítomnost možné virové nákazy. Také nenahrazuje Malicious Software Removal Tool (MSRT), který je zaměřen na odstranění konkrétního škodlivého softwaru a je distribuován pravidelně v rámci Microsoft Update.

Podporovány jsou operační systémy Windows 7, Windows Server 2003, Windows Vista a Windows XP.

Pokud požadujete trvalou antivirovou ochranu počítače, můžete využít služeb Microsoft Security Essentials.

Stažení nástroje Microsoft Safety Scanner

- Petr Vlk (WUG Písek)

Comments (3)

 1. Kverulant says:

  Poznámka: Platnost nástroje Microsoft Safety Scanner vyprší 10 dnů po jeho stažení. Abyste mohli znovu spustit kontrolu s využitím nejnovějších definic škodlivého softwaru, musíte si nástroj Microsoft Safety Scanner znovu stáhnout a spustit.

  Takze si to umistim na flesku a kazdych 10 dni to budu opakovat ? To je mi veru moc uzitecny nastroj 🙂

 2. dotazovatel says:

  no, alespon to funguje, bylo jemne opomenuto ze online live one care u nas nebyl vubec funkcni …

 3. hkei says:

  to Kverulant:

  Pokud mám podezření na nákazu, odstavím marodný PC ze sítě, aby se plevel nešířil, na zdravým PC stáhnu MSS na flešku a pak na marodným použiju. Nenahrazuje antivir => nestahuju každých 10 dnů, ale jen když potřebuju. Je v tom něco špatně?

Skip to main content