Co IT-týden dal: TechNet online, školení a “Milujeme vás”


Kanty > Největší událostí tohoto týdne byla bezesporu TechNet/MSDN Online konference. Zajímavého obsahu bylo hodně, účastníků ještě více, dobré nálady v týmu s postupujícím časem méně a méně. Technika totiž nefungovala, jak by měla, a tak se s přibývajícími výpadky zvuku adekvátně zvyšoval i počet sprostých slov na adresu kvality sítě a techniky obecně. Tomu učinila přítrž až polední pauza, během které naši IT správci diagnostikovali vadný port na switchi a přepojili nás na jiný.

V té době už se mi ale povedlo poslat některým účastníkům link s prezentátorským oprávněním. Strávil jsem pak zábavnou čtvrthodinku přetahováním se o to, co bude zobrazeno všem dalším účastníkům. Naštěstí, díky ukázněnosti všech zúčastněných (díky vám za to), tato přetahovaná skončila úderem třinácté hodiny, kdy začala odpolední část prezentací. V té už jsme významnější problémy nezaznamenali a konferenci jsme zdárně dokončili.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem účastníkům za to, že přišli a poslechli si nás, a za shovívavost s technickými problémy, které nás během dopoledne provázely. Slibujeme, že zmíněný vadný port ve switchi bude exemplárně potrestán a bude mu po čertech líto, že nám něco takového provedl.

Abych nepsal jen o TechNet konferenci: ve středu jsme měli školení o správném psaní na webu. Na jednom slidu nás zaujala poznámka o “Hat tip” strategii. Nevěděli jsme, o co se jedná, a instruktor strávil dalších deset minut objasňováním tohoto pojmu (pokud jsem to dobře pochopil, jde o reciproční výměnu komentářů mezi jednotlivými autory blogů. Něco typu “já napíšu komentář na Tvůj blog, ty napíšeš komentář na můj"). Po objasnění instruktor pokračoval ve výkladu. Zhruba po dvou minutách se v zadní řadě zvedla ruka, patřící kolegovi Michaelovi J., a následoval dotaz: "Co to je ta Hat Tip strategie?" Instruktorovi budiž ke cti, že neutekl, ale myslím že na školení v Praze a chápavost a pozornost účastníků bude ještě dlouho vzpomínat.

Největší ponaučení ze školení jsem si však odnesl dnes. Dopoledne jsem poslouchal výklad o fungování sociálních sítí a výsledkem bylo, že bychom měli milovat ty, kterým se věnujeme, v mém případě tedy IT Pro komunitu. Výsledek vycházel z toho, že když my budeme milovat vás, vy budete milovat nás :-).

Abyste tomu dobře rozuměli: my máme rádi IT komunitu se vším, co k ní patří. Máme rádi psaní blogů, konference, dny otevřených dveří, partnerská setkání. Rádi se potkáváme s jednotlivými IT odborníky, správci síti, konzultanty, serverovými operátory. Rádi diskutujeme a probíráme (nejenom) IT problémy. Život s IT komunitou a kontakt s ní je věc, která nás rozhodně baví, ale zatím mě nikdy nenapadlo popsat ji tak, že vás milujeme.

Nicméně třeba jdeme na celou věc špatně a proto to zkusím: Milí IT odborníci, milujeme vás! 

Jsem upřímně zvědav na vaše reakce, diskuse pod příspěvkem je vám k dispozici 🙂

KFL > Myslím, že po Tomášově výkonu by jakýkoli další text působil jako slátanina :))).

Nenechte si zkazit náladu počasím a užijte si hezký víkend!
- Kanty a KFL

 

P.S. - Příští týden budou dopracovány materiály z konference - otázky, záznamy atd. To jen aby to nezapadlo :).

Comments (2)

  1. Kazzan says:

    Protože už vím, že se za přezdívkou Kanty neskrývá žádný pěkný kus hezké ženské, tak reakce bude méně než vlažná…

    A otázkou je, jak se na to tváří Vaše milované ženy, že je veřejně podvádíte s IT komunitou 🙂

  2. Kanty says:

    Díky za názor, o víkendu jsem se ženě přiznal, že mám novou lásku. Její odpověď stojí za delší rozepsání, bude v příštím IT týdnu:)

Skip to main content