Co IT-Týden dal: notebook, BitLocker a online konference


Kanty> Zdaleka největší událost tohoto týdne se stala včera, kdy mi dorazil notebook. Mohl jsem tedy odložit dočasné železo a s velkou slávou přijmout dvakrát lehčího třináctipalcového mazlíka. V IT jsem vyfasoval rovněž docking station, monitor, klávesnici, myš a pogumovaný obal (všimli si, že slintám blahem, tak abych si notebook hned nezasvinil). Večer jsem se kvůli tomu pohádal s manželkou, nechtěla rozumět tomu, že když IT dostane nový notebook, nezná bratra (sestru, manželku..) dokud vše nenastaví k obrazu svému.

Drobet jsem se dostal s BitLockerem. U notebooku jde o povinnou součást bezpečnostního vybavení, tudíž jsem BitLocker nastavil a spustil prvotní kryptování disku s tím, že udělám další instalační kroky, než se disk dokryptuje. Přesunul jsem se do file manageru a jal se kopírovat .vhd soubory. Po chvíli na mě systém zařval, že na disku není místo. Říkám si: “není možná, je to nový notebook, na disku kromě systému nic, musí tam být stovky giga volných”. Nahlédl jsem tedy do výchozího okna a uviděl jsem toto:

image

Po překonání infarktového stavu jsem se jal hledat a ve finále jsem zjistil, že během kryptování si BitLocker zabere celý disk a teprve po ukončení procesu místo opět uvolní. Poučení pro příště: kryptování disku jedině přes noc!

Každopádně během dneška jsem dodělal vše potřebné, důkazem je tento příspěvek, který už tvořím na novém železe. Je to znát, viďte?


KFL>
Už je zase pátek? Ten čas letí... Tento týden vyšel TechNet Flash. Je v něm rekordní množství technických článků, a to i přesto, že jsme na jeden zapomněli :(. No nevadí, vydáme ho příští měsíc. Podařilo se nám také aktualizovat web pro TechNet Online 2011 - oficiální pozvánka bude vystavena na blogu v pondělí. Nicméně už teď se můžete registrovat, takže vesele do toho :). A abych nezapomněl - slovenský Windows User Group má na konci února setkání v Trenčíně na téma vzdáleného přístupu. Pokud nás čtete ze Slovenska, mohlo by vás to zaujmout. A to je vlastně asi tak všechno. Dneska nechám výřečnost Tomášovi :).

Hezký víkend všem,
- Kanty a KFL

Comments (2)

  1. Jan Pilar says:

    Mohu se k aktuálnímu flashi nějak probojovat, když mi nedošel díky nefunkční doméně technet.ms?

    Díky předem.

  2. KFL-MS says:

    Poslal jsem zvlášť a pro všechny doménou technet.ms postižené je dostupný na http://www.itevangelist.cz/…/tnf0211.mht.

Skip to main content