IE9 RC IEAK je k dispozici


V souvislosti s uvedením Release Candidate Internet Exploreru 9 určitě stojí za zmínku i uvedení sady nástrojů pro firemní zákazníky, konkrétně Internet Explorer Administration Kit (IEAK) a IE Blocker Toolkit.

Jak pravděpodobně víte, IEAK je nástroj pro vytváření, správu a instalaci přizpůsobených instalací Internet Exploreru. Díky tomu můžete v rámci firemního prostředí jednoduše implementovat požadované oblíbené položky, domovské stránky, akcelerátory a další. Na hlavní stránce věnované IEAK naleznete ke stažení jednak samotný nástroj, dále pak dokumentaci, licenční podmínky a časté otázky a odpovědi. IEAK je ve verzi RC dostupný ve čtyřech jazycích a pro jeho použití je nutné mít již nainstalován IE9 RC. Ke starší verzi pri IE8 jsme napsali relativně podrobný článek - zdá se, že možnosti konfigurace budou v nejnovější verzi velmi podobné, tak ať máte představu.

Pokud v rámci firemního prostředí využíváte automatické aktualizace a nechcete (například z důvodu nekompatibility intranetích stránek) nechat IE9 automaticky instalovat, jakmile bude k dispozici, můžete k blokaci automatické instalace využít IE9 Blocker Toolkit. Otázky a odpovědi týkající se Blocker Toolkitu naleznete zde. Na těchto stránkách se můžete dozvědět více o tom, jakým způsobem bude IE pomocí automatických aktualizací šířen, jakmile bude k dispozici.

Pokud vás zajímají další informace týkající se nasazení a použití IE9 ve firemním prostředí, můžete se podívat na stránky o IE9 věnované IT profesionálům, pročíst si IE9 FAQ, případně se podívat na demonstrační video zaměřené právě na podnikovou infrastrukturu.

- Kanty

Comments (0)

Skip to main content