Co IT-Týden dal: RC, SP1, školení a omyl


Kanty > Tento týden byl poměrně bohatý na produktové novinky, dočkali jsme se Internet Explorer 9 RC, Windows 7 a WS 2008 R2 SP1, k vyzkoušení je rovněž Release Candidate SBS 2011 Essentials a WHS 2011, oznámeno bylo i partnerství Microsoftu a Nokie, takže se postupem času můžeme těšit na krásné nové Windows Phone.

Co se mě samotného týče, už se skutečně těším na víkend. Příchod do Microsoftu je jedinečnou událostí. První den jsem se kromě vřelého přijetí dočkal i tříhodinového vstupního školení. Následně jsem vyfasoval několik listů A4, popsaných neznámými zkratkami, ze kterých se posléze vyklubaly názvy povinných školení. Poté, co jsem prošel bezpečnost práce, požární školení a další, zákonem uložené kurzy, jsem se domníval, že mám vyhráno. Opak byl pravdou.

<nadsázka> Microsoft je firma, která dbá o firemní kulturu a snaží se svým zaměstnancům všemožně pomoci orientovat se ve všech aspektech firemních činností. Snaha je to chvályhodná, nicméně pro nováčka to znamená i prověření psychických schopností. Po několika dnech neustálého online školení jsem byl psychicky na dně, manželka mě doma nepoznávala a děti přede mnou prchaly. Následně se mi ozvala milá kolegyně z Redmondu, která mi byla přidělena jako osobní poradce nováčka, a ptala se mě, zda je všechno v pořádku a zda něco nepotřebuji. Pouze díky časovému rozdílu a nemožnosti odpovědět ihned jsem se nezačal hystericky smát a neopustil jsem budovu. </nadsázka>

Ale abych nebyl jen negativistický: příliv školení už začínám zvládat a pomalu se dostávám i ke skutečné práci. Zaznamenal jsem i vysloveně pozitivní moment - podařilo se mi najít kolegyni, která vydává stravenky, a vyfasovat balíček na první měsíc. Hlady tedy neumřu a i příští týden hodlám spamovat zde na blogu :).

KFL > Kromě výletu do Bratislavy na slovenskou pobočku, kde jsem "zaučoval" novou kolegyni a poklábosil se starými známými, jsem trávil většinu týdne klasickými pracovními aktivitami. Stále probíhají přípravy na TechNet/MSDN Online 2011 - detaily akce a registrace budou už v pondělí dostupné na http://www.technetkonference.cz. Vzhledem k obsahu a prezentujícím snad můžu říct, že se máte na co těšit. Kromě toho jste mohli zaznamenat aktivitu kolem zastaveného portálu MSTV.cz, zde na blogu se objevila nová tlačítka pro sociální sítě (jejichž implementace nebyla tak jednoduchá, jak jsem si na začátku představoval, což bylo dáno mým typickým IT přístupem - tedy zkusit všechno, jen nečíst manuály; po jejich přelouskání bylo vše dílem okamžiku), no a také jsme vypublikovali nová videa na náhradní umístění. Stále máme další v zásobě, takže budou postupně přibývat.

Novinkou je také naše nově moderované licenční fórum, kde můžete získat odpovědi na své licenční otázky. Snažíme se vám tak poskytnout nový způsob, jak řešit licenční problematiku a vzhledem k přítomnosti zkušených licenčních specialistů na fóru věříme, že ho uvítáte a budete využívat.

Závěrem bych se rád omluvil za dezinformaci z minulého CITD - TechNet Flash zpravodaj je plánován až na příští týden (přesněji řečeno 17. 2.), takže vyjde opravdu až příští týden (nikoli tento, jak jsem mylně avízoval).

 

Přejeme hezký víkend všem,
- Kanty a KFL

Comments (1)

  1. Milos says:

    Info o nahradnim umisteni bude mozna predcasna. Na mne vyskakuje napis "Unable to Service Request"

    Zdravim

    Milos

Skip to main content