Zastavení portálu MSTV.cz


Protože se na Internetu objevilo několik článků (např. POOH či Živě) na téma zastaveného provozu MSTV, níže přikládáme oficiální stanovisko společnosti Microsoft.

Společnost Microsoft 4. února 2011 dočasně pozastavila provoz portálu www.mstv.cz v návaznosti na výzvu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), kdy RRTV upozornila společnost Microsoft, že provozování www.mstv.cz spadá podle názoru RRTV pod regulaci upravenou zákonem č. 132/2010 Sb., o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání (Zákon). Společnost Microsoft tento názor RRTV však nesdílí a zaslala k tomuto RRTV své vyjádření, kde uvedla argumentaci, proč provoz portálu www.mstv.cz pod regulaci uvedenou v Zákoně nespadá, mimo jiné s ohledem na evropskou úpravu regulace audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání. V současné době čeká společnost Microsoft na reakci RRTV.

Věříme, že jakmile se situace vyjasní, provoz MSTV.cz bude opět obnoven.

Nezbývá než věřit, že se celá záležitost v rozumné době vyřeší. Prozatím, přesně jak je napsáno na http://www.mstv.cz, jsou videa uložena v náhradních lokalitách (IT odborníci, vývojáři).

- KFL

Comments (8)

 1. Prochaine says:

  Tak pokud se Microsoft domnívá, že žádný předpis, vyhlášku či zákon neporušil, tak nechápu, proč pozastavuje provoz portálu?

 2. vsetko je OK says:

  Zdravim.

  Hlavne je, ze sme o videa neprisli a to je dolezite.

  Jano

 3. Jan Pilar says:

  Prochaine > Protože RRTV je názoru, že MS zákon porušil. MS by se  vystavil možné pokutě v případě nevypnutí.

  MS > Držím palce, abyste RRTV zadupali do země.

 4. kiklop says:

  vitajte v EU !! Dalsie skvele nariadenie EU, ktore je "po cesku" zapracovane do zakona 🙂

 5. vlci says:

  no jasně … domnívají se, protože jim z toho MS neplatí žádné výpalné. No to je hnus, co se tady děje :((( Držím palce MS ale vymahatelnost práva v ČR je skoro nulová a pokud bude mít nějakej debil svůj "právní názor" tak by to nemuselo být vůbec jednoduché … 🙁

 6. Dawid says:

  Urcite tie nahradne lokality na Technete funguju?

  Na ktoromkolvek videu "pro IT odborniky" vracia len: Unable to Service Request 🙁

 7. Terenz says:

  Bylo by prima kdyby RRTV skončila a dala se svoboda lidem kteří májem se vzdělávat….kam to spějeme…

 8. Hanz says:

  Jen technická poznámka k novému umístění prvních 8 videí na technet.microsoft.com/…/ff701694 nejde pustit, respektive dochází k přesměrování na aspxerrorpath

Skip to main content