Co IT-týden dal: jako ten kůl v plotě + host


KFL > Upřímně řečeno jsem přemýšlel, jak se sérií CITD naložit. Než se najde nový evangelista (a že hledáme poměrně intenzivně), bude břímě tohoto pátečního bulváru ležet jen na mých bedrech. A to by mohla být nuda. Čili co s tím? Krátkou pauzu? Hmm .. asi ne. CITD je zakořeněn v týdenním rozpisu článků velmi hluboko a byla by škoda ho jakkoli podlamovat. Budu se tedy více snažit :).

Tento týden přinesl dvě zásadní věci. Jednou z nich je redesign blogů (tedy jak TechNet, tak i sesterský MSDN blog). Ne že by ten předchozí byl vysloveně špatný, na druhou stranu když už, tak už. Jak jsem psal níže, letos jsme nechali práci na starost profesionálům a upřímně řečeno mám radost z toho, jak jejich snažení nakonec dopadlo. Podle vašich reakcí (jak tady, tak na FB) se vám nový vzhled líbí také, což je úplně to nejlepší.

Druhou záležitostí je odchod Tomáše z naší firmy. Naposledy se tu vyskytl v úterý, odevzdal věci a hurá pryč. Rád bych mu tedy poděkoval za jeho kolegiální přítomnost, veselé i napjaté chvilky, zkrátka za všechno, co sem přinesl a vykonal. Jeho odchodem také zanikl pojem týmu v reálném významu, protože už jsem tu fyzicky zůstal jenom já (nefyzicky jsou tu samozřejmě přítomni další kolegové). A nakolik se mám rád, těžko si budu mykat a říkat o sobě, že jsem tým ;). Zkrátka jsem tu jako ten kůl v plotě (aspoň do chvíle, než se vybere nový evangelista).

No a než pusím ke slovu hosta, který se proaktivně přihlásil s vlastním zněním CITD, připomenu, že příští týden začíná velká vánoční soutěž. Její zadání bude přednostně v TechNet Flash zpravodaji, takže pokud chcete mít náskok, zaregistrujte si jeho odběr :). Soutěž poběží týden do 15. 12. a když to půjde dobře, tak 16. 12. budou ceny odeslány směrem k výhercům. Těšte se!

Jo a abych nezapomněl, zadání najdete na adrese http://blogs.technet.com/b/technetczsk/p/vanocni-soutez-technet-blogu-2010.aspx.

A teď už náš host…

Petr > Zdravím páteční čtenáře TechNet blogu a na úvod předešlu, že nejsem nová posila TechNet týmu, nýbrž jen dnešní posila CITD, do kterého tentokrát Karla ani Honzu nejspíše nenapadlo nic vtipného ani dostatečně dlouhého (mimo sněhového zpravodajství, které soudím z pohledu z okna možná bude obsáhlé až moc) napsat, proto tu čtete těchto pár mých řádek.

O víkendu se v Praze konal další ročník konference v režii studentských partnerů pod názvem Microsoft Fest 2010, která nabídla dva dny plné obsahově zajímavých přednášek a na své si tak přišli nejen vývojáři, ale i IT odborníci. To vše za velice milé vstupné, tedy nula korun českých, a to už si myslím za informace od předních českých odborníků docela vyplatí. Pokud jste ji letos neměli možnost navštívit, můžete některé z témat shlédnout naživo i v rámci přednášek Windows User Group nebo sledovat web konference, na kterém se v brzké době objeví záznamy a prezentace ke stažení. Neméně zajímavá pak byla party po skončení akce, kde jsme s několika kolegy, klasickými „ajtý“, vyvrátili mýtus, že se dokážeme bavit pouze a jen o počítačích, do hovoru přišly i témata jako auta, počasí a dokonce i ženy. Na rozdíl od programátorů, kteří se skutečně celou dobu dokáží bavit jen a pouze o programování, to i čtyři v hodině v kuse :). Nicméně ještěže ty programátory a vývojáře máme, jinak bychom neměli mimo hardwaru, co na počítačích spravovat. Za odměnu si proto mohou nyní na MSDN blogu navrhnout vlastní tričko :).

Hezký zimní víkend,
KFL a Petr z WUG Písek

 

P.S. - Nevím, zda jsem jediný, ale pořád doufám, že bude dál sněžit a mrznout, protože je to skvělý :). KFL

Comments (0)

Skip to main content