Co IT-týden dal: Sebezpyt & Berlín


Tomáš > Pravděpodobně budu dnes jediným přispívajícím článkem do dnešního bulváru, neboť:

- Karel František Lahovský je toho času v Berlíně, a to již od začátku týdne.

- Honzu Šteberla nechávám na pokoji, čímž se dostáváme ke mnou nadepsanému tématu číslo jedna - SEBEZPYT.

Že jsem luštil hádanku Karla Františka po svém, tedy záměnou písmen ve Wordu, se ukázalo býti jako neprozřetelné. Klíč hádanky byl do takové míry logický, že například písmeno X bylo K a K bylo X. Dovedete si proto představit mé zděšení, když jsem zaměnil X za K a pak chtěl K zaměnit za X.....takový nikdy nekončící příběh. Luštěnku jsem nakonec rozluštil...."ručně".... a nad textem se pak vážně zamyslel a vyvodil z něj patřičné "vývody" - NEBUDU NIKOMU STRKAT UŽ VÍCE NOS DO JEHO VLASTNÍCH VĚCÍ. Takže pokud vám bude chtít Ká eF eL sdělit něco ze svého zajímavého života, udělá to zajisté on sám. No a pokud se náš milý kolegáček Honza Šteberl rozhodne něco někdy napsat, udělá to zajisté on sám taktéž :-). Na druhou stranu tu musím uvést, že Karel František psal až po mně, tudíž mi mohl celý text smazat a netrápit se s luštěnkou, která dle mého názoru byla výborným nápadem :-). Toť trocha vážnosti na úvod.

A co se vlastně událo? Karel František je celý týden v Berlíně (což je téma číslo 2, ale zde očekávám, že kolega bude sdílnější, proto se o něm dále nerozepisuji) na TechEDu a Honza Šteberl celý týden v Praze v Microsoftu. Víc k tomu nemám co dodat :-)))).

Já jsem byl celý týden rovněž v Praze a v Microsoftu a pro změnu jsem pracoval opět na nominacích a renominacích v rámci MVP programu. Ještě, že nemáme na starosti MVP-ky v Kazachstánu, protože v jejich případě by nám nepomohly ani online překladače, které v jiných případech velmi usnadní práci. 

Tento týden jsme rovněž oficiálně uvedli na trh Kinect pro XBOX 360 a já vám příští týden budu moci zprostředkovat konkrétnější zážitky, neboť si Kinect hodlám pořádně vyzkoušet (ne jen si pár minut zahopsat, jako na Microsoft Days 2010, kde jsme Kinect rovněž představovali).

Kromě Kinectu jsme rovněž oficiálně uvedli v život nový komunitní program - Microsoft Community Contributor 2011 (MCC - pro znalce našich zkratek). V kostce se jedná o program, který si klade za cíl oceňovat jednotlivce jež jsou aktivní v rámci online fór Microsoftu (TechNet, MSDN, Answers) jako moderátoři, přispěvatelé, poskytovatelé zpětné vazby apod. MVP programu se změna nijak nedoktne, neboť ten si klade za cíl oceňovat aktivní lidi nejen na oficiálních fórech naší společnosti. 

Jak se tak dívám na výše uvedené řádky, musím se omluvit za trochu sušší nótu dnešního příspěvku. Marně hledám v hlavě něco vtipného, co se událo za ještě neuplynuvší týden, co by se dalo nasdílet a obsahovalo v sobě kapku vtipu. Možná poprosím o jednu ne-IT radu. Jak dostat ze zdi sojovou omáčku? Minulý pátek se zřejmě můj kocour (nemám žádný usvědčující materiál, takže se jen domnívám) rozhodl, že si z poličky nad kuchyňskou linkou vezme lahvičku se sojovkou a zapojí svojí kreativitu. Výsledkem toho byl abstraktní obrazec na podlaze a ještě více abstraktnější obrazec na zdi, který tam stále ještě mám. Nemám nic proti umění, ale můj kocour se v malířské branži ještě natolik neproslavil, abych svůj byt mohl vydražit v Christies za nekřesťanskou částku, neboť se v něm nachází slavné veledílo od Oskara (to je jméno mého kocoura). Máte-li někdo podobnou zkušenost, ocením radu, jak dostat sojovku ze zdi. Trochu se bojím odpovědi typu: "Sundej malbu až na štuk, či sundej štuk až na cihlu!", nicméně za vaše rady předem děkuji.

KFL > Pátek večer, téměř 20 hodin a konečně jsem se dobabral domů. O TechEdu až příští týden, prozatím můžete mrknout na stránky spřáteleného portálu, kde najdete průběžné fotky a pár textů :). Doufám, že je Karel Klatovský ještě doplní. A abych nezapomněl, Honza Šteberl nebyl celý týden v MS, alébrž, a věřte tomu, nebo ne, v Berlíně na TechEdu s námi! Tudíž usuzuji, že se Tomáš během celého týdne neobtěžoval navštívit sedmé patro :).

No a to je opravdu už vše!

Pěkný víkend vám přeje,

IT Pro tým, který tento týden svým příspěvkem zastupuje Tomáš a dostavivší se KFL

 

 

Comments (0)

Skip to main content