Co IT-týden dal: Týden blbec


Tomáš >  V první řadě nám týden dal především méně dnů v pracovním procesu. S KFL jsme původně uvažovali o dovolené v pátek, ale kvůli CITD jsme si nakonec žádnou nevybrali, tak doufám, že to oceníte :-). No a co se stalo? U mě je to stále o jednom a tom samém - nominace a renominace. Díky mému kolegovi, který mi stále přidává další nové kanditáty, si připadám jako pracovník na nikdy nekončícím projektu :-). No a jak mám hlavu plnou této činnosti, mimo práci pak funguji tak, že do bankomatu namísto karty strkám desetikorunu, spěchám z práce domů, a pak na floorball s pocitem, že nestíhám, abych následně zjistil, že mám ještě hodinu čas, a tak podobně. Prostě týden blbec. 

KFL > Tom ani já jsme sice dovolenou na dnešní den nebrali, ale pracujeme z domova, což se do jisté míry dá brát jako taková light verze dovolené. No a tento týden? V pondělí jsem jen ze zvědavosti začal hledat úplně první příspěvek série Co IT týden dal a historie mi "dala pěstí" hned v několika ohledech. Jednak jsem přišel na to, že CITD sérii píšeme už 3,5 roku! Také jsem naznal, že jsme ze začátku byli o mnoho výřečnější a vtipnější. Kromě toho jsem zjistil, že do několika CITD dílů nám psali "externí" hosté - např. Martin Pavlis, Roman Černovský anebo David Pavlík. A také fakt, že za celou dobu, kdy CITD vychází, mají tyhle články největší čtenost, které prakticky neklesá. Zajímavé, ne? Rozjel jsem krátkou diskuzi s Tomem, kdy jsem byl obviněn ze strohosti a přílišné vážnosti článků a to mě donutilo přemýšlet...

CITD vychází přes 3 roky. Je jasné, že obsahově musela série dospět do jakési finální fáze, z níž se už nedá uhnout a kdy už nám zkrátka docházejí kreativní či vtipná témata. Leč na tom můžeme ještě zapracovat :). Taktéž je nutno vzít v potaz, že doby, kdy jsme seděli všichni pohromadě a mohli se vzájemně škorpit a dobírat, a posléze to vtipně ventilovat na blog, jsou také pryč. Tomáš sedí o dvě patra níž a Radim s Helenou tu už nesedí vůbec. Taky práce je tak nějak více :). Tak co s tím?

Mám v hlavě jeden potrhlý nápad, který nechám přes víkend uzrát. Pokud uzraje do správné podoby, uvidíte jeho výsledek příští pátek. Nebo ten další. Podle toho, jak se všechno stihne :). Leč pokud byste měli nějaký nápad, jak CITD nakopnout a udělat je ještě zábavnější, sem s tím. My se ničemu nebráníme ;).

A abych nezapomněl - letos se na blog vrátí vánoční soutěž. Byl by zájem o Kinect? Nebo Windows Phone 7? Sledujte nás dále :).

PříjemnýProNěkohoProdlouženýVíkendAProNěkohoStandardníVíkend přejí,
Tomáš, KFL a Honza Šteberl, který zase nic nenapsal 🙂

Comments (5)

 1. Daniel Kubat says:

  Mno mne by zajimaly skutecne zpravy z deni v MS. Proc muselo odejit tolik lidi a co ted vlastne delaji.  Proc neodesli ti co by meli? Proc doslo k zariznuti toho ci onoho projektu atd. atd. ….Ale to je asi uz moc, takze asi stejne zustaneme jenom u "marketingove"  omacky 😉

  Mno nic…Ja bych bral Kinect …. WP7 jenom v pripade zarizeni s klavesnici a bez dotykoveho displaye 😀

 2. KFL says:

  Daniel> Lide prichazeji a odchazeji – to je interni zalezitost kazde firmy. A nam neprislusi posuzovat kdo mel ci nemel odejit :).

 3. SimonFX says:

  Ja verím tomu že niečo vymyslíte a keď sa to tak vezme vždy je o niečom písať a vždy sa je na niečom smiať. Isto i samota ktorá postihla okolie vašej kancelárie môže mať zábavné momenty.

  PS: Windows 7

 4. VKJ says:

  co takhle napsat, nějakou vtipnou IT historku, která vás v poslední době nejvíce rozesmála. Mohlo by se k tomu určitě zapojit plno lidí v commentech.

Skip to main content