Co IT-týden dal: CITD končí!


Tomáš > To jsme vás dostali, co? :-)))))) Ale vážně. Rozhodli jsme se tento páteční bulvár pomalu ukončit. Necháme jej běžet ještě do vánoc a na Nový rok utrum. Stále nevěříte?! Mno, a děláte dobře. Chtěl jsem tak trochu netradiční začátek pátečního postu, abychom pořád nepsali o tom, že se u nás nic neděje, nebo naopak děje.

Abyste si nemysleli, že na vás v pátek zapomínáme, případně, že postujeme CITD v pozdních pátečních hodinách, rozhodl se KFL, že vše napíšeme už v deset hodin dopoledne. Rozkaz (skrytý v nevinné otázce) zněl jasně: "Co CITD? začneš?" (všimněte si, že KFL zásadně za otazníkem nepíše velké písmeno). Nezbylo mi nic jiného, než opravdu začít. KFL je ras a já chci mít v pátek od něj klid.

Jo a dalším expertem je náš kolega Honza Šteberl. Slíbil, že se s vámi podělí o našem testování lokalizací nového Lync(u), kdy jsme minulý čtvrtek strávili hodinu nad různými scénáři, jež měly otestovat kvalitu české a slovenské lokalizace. No a kde je Honzův popis naší akce.....nikde!

A s tímto materiálem já spolupracuji, věřili byste tomu?!!!!!

KFL > Tomáš začal hodně dramaticky, ale to ještě neví o tom, že tím předpověděl budoucnost. Nějakou tedy určitě. Inu a pokud se do mě můj vážený kolega naváží, je na mně, abych se důstojně  a gentlemansky bránil.

Níže vidíte screenshot začátku naší konverzace. Pravdou je, že jsem zvyklý psát malá písmena v prostředí IM a to téměř pořád, takže Tomův obratný pokus osočit mě z neznalosti velkých a malých písmen minul..

zacnu

A aby toho nebylo málo, po mé laskavé žádosti o napsání první části CITD se na mě Tomáš obrátil s gramatickou otázkou, kterou předložil jako zajímavý češtinářský oříšek. Totiž že slovo, které má životný rod, vyvolává sloveso s tvrdým Y, což je přesně naopak proti logice a pravidlům ČJ. Obratem jsem ho jemně vyvedl z omylu a poukázal na správné řešení, jak vidíte níže.

stroje

Zkrátka tady v Microsoftu máme kamarádské a upřímné vztahy plné kvalitní a přátelské spolupráce :)).

Hezký víkend,
Tomáš, KFL a nicnedodávající Honza Šteberl

Comments (3)

 1. Netopka says:

  … v deset se začnete dohadovat, kdo začne, a už v 10:26 si ujasníte i / y …. 😀

 2. Kazzan says:

  Tomáš: Jsem skoro ochoten se vsadit, že tam najdu v té lokalizaci scénář++, to se mi stává poslední dobou dost často 🙂

 3. Tomáš says:

  Netopka > Jo :-). Přesně v 10:00:58 poslal KFL zprávu: "Co CITD? začneš?"

  Vlčák > Asi jo. Ale o tom by musel Šteberláč taky něco napsat.

Skip to main content