Co IT-týden dal: Microsoft Days jsou ze dveří venku


Tomáš > Tento týden se nesl ve znamení Microsoft Days. KFL byl ze všeho tak nervozní, že chytil rýmičku a po prvním dni regulerně odpadl.

Všem, kdo přišli, bych chtěl touto cestou poděkovat. Doufám, že se vám akce líbila, a pokud přeci jen něco nesedělo, napište nám své postřehy do komentářů.

KFL > Ano, je tomu tak. V neděli mě začalo škrábat v krku a vyvrcholilo to brunátným kašlem během úterka a příjemně zvýšenou tělesnou teplotou před začátkem večerní párty. Kdo měl někdy 39, tak mi dá za pravdu, že jde mnohdy o pocit povznášející a zároveň konejšivý. Ne tak pro mě - když jsem před sebou měl cestu domů autem a návštěvu lékaře, který mi hned vnutil antibiotika. Čili jsem opravdu odpadl a druhý den už se obešel beze mě. Ehm, tedy pokud jste během keynote zaslechli ze zákulisí mírně hlučné chrchlání, byl jsem to já a omlouvám se za to :).

V každém případě děkujeme všem, kteří na MS Days dorazili! Zajímají nás vaše názory a komentáře, tak sem s nimi. Vyhodnocení dotazníků nám také jistě mnohé napoví, ale jsme zvědaví už teď.

No a novinkou tohoto týdne je účast externího autora v CITD, kterou jsme vyhlásili na naší Facebook stránce. Nejlepší text dodal Štěpán a tady je. Příští týden možná budeme zadání opakovat, tak nás sledujte a pokud budete chtít, můžeme opublikovat zrovna vás.

Štěpán Pernický > Tento týden je rozhodně o čem psát. Nejdříve se konala dvoudenní konference ve dnech 14. - 15. 9. 2010 v Kongresovém centru Praha,  která měla hojnou účast. Program byl rozdělen do dvou části a to Partnerský obchodní blok, který byl určen  pro registrované partnery v programu Microsoft Partner Network  a Technický dvoudenní blok pro IT odborníky a vývojáře. Jako doprovodný program byl zvoleno uvedení novinky Kinect for Xbox 360 v ČR  a její prezentace. Události, která ale zasáhla i ty z vás, kteří se této konference nemohli zúčastnit bylo uvolnění první beta verze Internet Exploreru 9 a to i v češtině široké veřejnosti. A beta verze toho rozhodně nepřinesla málo. Ve zkratce je to hardwarová akcelerace skrz GPU, zcela nové uživatelské rozhraní, předělaný správce stahování, nebo také vylepšený adresní řádek, který umí zároveň vyhledávat a to nejen na Bingu, ale také v mnoha českých internetových obchodech. Týden to byl na míru zajímavý a nezbývá než se těšit co přinese ten následující. 

Krásný víkend,
Tom, KFL a Štěpán

Comments (4)

 1. J.Nabelek_1 says:

  @KFL: Akce se líbila, alespoň pokud jde o mne, chrchlání  ze zákulisí slyšet nebylo… 🙂

  Jediné co mi vadilo bylo, že u takovéto mega konference dochází k souběhu zajímavých témat a rozdvojit se nešlo… 🙂

  Budou někde záznamy ke stažení?

 2. L.Černý says:

  1/ Osobně mě dost zarazila poměrně nízká úrověň úvodní "ředitelské" keynote. Nebylo to ani formální ani neformální, žádný spád a několik okamžiků tápání v paměti nebo řešení technických potíží s přepínáním video výstupu a pokus zprovoznit Kinetic jsem nečekal. Ještě štěstí, že technická část odpoledne a druhý den byla jako obvykle na podstatně lepší úrovni !

  2/ Drobný skluz na začátku se dohnal, ochotných tech. zdatných partnerů bylo dostatek.

  3/ Pochopil jsem dobře, že pokud nemám internet spojení, nepřihlásím se na XBoxu k Live účtu a tedy si nezahraji ?

 3. Jan Pilar says:

  L.Černý> Internet není podmínkou pro hraní her na XBox, klidně lze i offline. Pokud sem mířila otázka 🙂

 4. Martin Zugec says:

  @L.Cerny, wrcko> ano, tak je to aktualne, ale plati to aj u Kinecku? Tiez ma to celkom prekvapilo, preco to demo nefungovalo bez Live uctu 🙁

Skip to main content