Internet Explorer 9 beta ke stažení!


Dlouho očekávaná veřejná betaverze Internet Exploreru je konečně ke stažení. Spousta nových funkcí, zjednodušené uživatelské rozhraní a především vysoká rychlost. To jsou argumenty, kterými přesvědčí spoustu z vás (doufáme :).

Více informací a verze ke stažení najdete na webu speciálně vytvořeném pro IE9 - www.beautyoftheweb.com.

Dejte nám vědět v komentářích, jak se vám IE9 líbí!

- KFL

Comments (5)

 1. Přemysl "Mr.Gentleman" V. says:

  IE9 se mi líbí. Sice mi přestal fungovat gadget All CPU Meter (snad se spraví v další verzi) a rovněž vykreslování některých stránek není tak rychlé, jak bych čekal, nicméně je to beta, takže nedokonalosti se odpouštějí :). Pravdou je, že se mi líbí nový koncept. Je škoda, že to byl opět Google, kdo přišel s tímhle konceptem a ostatní se mu opět přizpůsobují, nicméně, když je něco dobré, tak proč ne. Osobně mi trochu nevyhovuje onen krátký adresní a vyhledávací řádek vedle nějž jsou záložky umístěny. Samozřejmě se dá zvětšit, či zmenšit, ale je to vždy záložky kontra adresní řádek. Proto bych možná uvítal, kdyby byl koncept chromu zkopírován plně, tj. záložky umístil do rámu okna nad adresní řádek. Ovšem zase chápu, že adresní řádek nemá pro většinovou populaci dnes asi už tolik smyslu. Většina lidí stejně chodí na své oblíbené weby přes portály, nebo z vyhledávačů, nikoliv přímo zadáváním adresy webu… Takže celkově dojem zatím většinou pozitivní a doufám, že tento pozitivní trend bude pokračovat. Ie jsem měl od verze 7 rád, ve verzi 8 ještě více – v��dy mi stačil a vyhovoval. Pravdou ale je, že s verzí 10.5 jsem přešel – zejména kvůli rychlosti, ale i některým zajímavým funkcím – na prohlížeč Opera (dřívější verze mi IE nikdy plně nenahradily). Jsem tedy zvědav, zda mě dokáže IE9 opět přitáhnout plně na svoji stranu. Byl bych tomu rád ;).

 2. Štěpán Pernický says:

  Mě se také líbí IE9. Konečně to Microsoft vzal za správný konec. A ačkoliv v beta verzi je pár mouch i tak velká pochvala. Je to kus dobré práce a konečně konkurence pro Firefox a Chrome

 3. Jan Rulc says:

  No, Microsoft Chrome zatim moje srdce uplne nestrhnul 🙂 Jako by googlu uplne z dilny vypadl (tedy co se vzhledu tyka) a tento vzhled mi uplne nesedi. Ale on i Firefox 4 bude vypadat podobne, tak alespon bude jednotne rozhrani pro "vsechny" prohlizece. Co me drazdi, je absence menu listy, kterou jsem nikde nenasel aby byla stale videt a mackat porad alt me nebavi. Jo, je tam sice mala ikonka co vsechno integruje, ale nejak mi ta lista sedi lepe. Co se tyce rychlosti, mozna je drobatko rychlejsi, ale az cas ukaze. Na vykonem PC s pripojenim do patere opticke site slapala i IE8… Co se mi na IE9 nelibi extreme moc je dvojtlacitko vpred/zpet. Neco me na jeho umisteni a vzhledu doslova drazdi. Ale bude to tim, ze je IE9 navrzena pro WIN7 a ja ji testuju na Viste, kde je cely skin tak nejak prazvlastni. Na 7-mach to vypada v poradku. Asi jsem prilis sentimentalni, ale nebylo by spatne, kdyby tam nekam zabudovali moznost aktivace stareho vzhledu, nebo alespon podporu skinu. Uvidime, jak se s nim bude pracovat, jak opravdu rychly bude a hlavne jak stabilni. Uvidime, zda-li Firefoxu dam sbohem.

 4. jarek says:

  Ve Windows 7 se prohlížeč spustí, ale dál buď zamrzne, nebo reaguje velmi pomalu a nakonec stejně díky tomu zatuhne celý operační systém. Ve Vistách jej nelze vůbec nainstalovat. Nelíbí se mu Service Pack operačního systému.

 5. Sedmis says:

  Internet Explorer 9 se mi líbí, ale u mě má pár ale. Krátký adresní řádek, málo místa pro záložky, V tomhle byste se měli nejspíš inspirovat Chromem. Chápu, nechcete být stejní, ale tady člověk při pár otevřených záložkách neví co má otevřené a mu zbytečně klikat na všechny záložky než najde to svoji. Jinak je v celku fajn 🙂

Skip to main content