Kam až lze zajít při vizualizaci dat? PivotViewer!


Na adrese http://pivotviewer.aplikacezdarma.cz jsme pro vás připravili zajímavou ukázku vizualizace dat – počeštěnou komponentu PivotViewer s ryze českými daty, za jejichž laskavé poskytnutí děkujeme firmě czech computer (www.czc.cz) a zároveň upozorňujeme, že se nejedná o “živá” aktuální data, tudíž obsah nemusí odpovídat aktuální nabídce na webu. K prohlížení budete potřebovat nainstalovaný Silverlight verze 4.

Celé řešení včetně zdrojového kódu si navíc můžete stáhnout spolu s cca 1% prezentovaných dat zde.

PivotViewer je komponenta umožňující prezentovat data, která mají nějakou vizuální reprezentaci (v tomto případě katalog produktů). Anebo se na to lze podívat obráceně a brát vše jako prezentaci fotografií opatřených metadaty. V každém případě se jedná o velmi přehlednou a graficky poutavou možnost třídění, filtrování a seskupování informací s pozoruhodnými grafickými efekty.

Co konkrétně lze vyzkoušet:

  1. Zoom in/out s plynulým zjemňováním obrázku pomocí kolečka myši anebo tlačítky + a –
  2. Filtrování podle textových anebo numerických hodnot
  3. Třídění podle různých polí
  4. Přepínání mezi zobrazením mřížky a grafu
  5. Zobrazeni detailu výrobku (jedno kliknutí), ze kterého lze rovnou nastavit filtr pro výběr
  6. Přechod na web site – poklepánám na obrázku anebo klepnutím na vlastní definovanou akci v pravém horním rohu obrázku
  7. Možnost navigace pomoci URL, takže funguje při prohlížení tlačítko Forward/Back v prohlížeči a také možnost uložení určitého pohledu. Například:

Budeme rádi, pokud v komentářích vyjádříte svůj názor na toto řešení, případně vám rádi poradíme s implementací podobného řešení.

- Michael Juřek (převzato z MDSN blogu)

Comments (0)

Skip to main content