Co IT-týden dal: Mě a jeho


Tomáš > Po delší odmlce způsobené mým chatrným zdravím zdravím všechny čtenáře TechNet Blogu a pátečního bulvárku :-))). Ano, z více stran se ozývá, že bych neměl jíst tolik pálivých papriček, či si kuře Vindaloo nenechávat přikořenit odvarem ze 4 kg nejpálivějších paprikových lusků, ale jak píší na všemožných "zdravotních" webech, hlavní příčiny zánětu slepého střeva a appendixu vlastně nejsou dodnes známé. Ale co vám budu povídat, srpen 2010 se v mém podání opravdu podařil. Jak psal KFL v jednom z minulých CITD, nějaké historky z "natáčení" skutečně mám, ale jelikož jsme blogem technickým, dám všanc jen ty spojené s technologiemi.

Na začátku srpna se vše seběhlo opravdu rychle. Po pár dnech jakéhosi divnostavu a nepříjemných bolestech a tlaku v břiše jsem si došel ve čtvrtek 5.8. k doktorce. Výsledky testů mi volala ještě tentýž den v podvečer a dohodli jsme se, že mi je pošle ve formě SMS, neboť jsem se musel na její žádost odebrat na chirurgickou pohotovost, tak aby měli doktoři v Motole přehled o mém stavu. Asi tušíte, jak funguje zdravotnictví, já se svým telefonem snažíc se neustále ukazovat SMS s výsledky krevních testů jsem působil opravdu vtipně a směšně pro všechny doktory, které jsem na své pouti pod skalpel obešel. Tak, či tak jsem svůj telefon neměl úplně zbytečně, po srovnání SMS výsledků a večerních náběrů doktor okamžitě rozhodl o mé hospitalizaci. Po třech hodinách běhání po Motole (standardní ambulance - chirurgická ambulance - sono - chirurgická ambulance) se šlo na věc. Jako správný technologický nadšenec i nadšenec do hudby jsem si těsně před operací stačil ještě trochu pohrát s okolními přístroji, a to když mě připojili na monitory srdečního pulzu a ještě něčeho. Postupným zrychlováním dechu se samozřejmě měnil i akustický "pípot", takže můj osobní beta test funkčnosti přístrojů těsně před zákrokem proběhl úspěšně :-). Po zákroku jsem už raději nic "nebetatestoval", sám jsem se totiž nacházel v jakési beta verzi.

Druhou věcí, která mě zaujala, je role sociálních médií. Má drahá polovička se totiž nezávisle na mě spojila přes Facebook s mým šéfem, aby mu dala vědět o aktuálním dění (což učinil také nezávisle KFL, neřku-li, že jsem těsně před operací s asi 10% procenty kapacity baterie v telefonu obvolal a obeslal rodinu a svého šéfa také). Nevím, jestli je dobrá rada přidat si do svých přátel na Facebooku své nadřízené, ale jak vidíte, jeden nikdy neví :-). No a že jsem na pokoji byl s intelektuálem a bezdomovcem, či, že ze mě vytáhli asi 15 cm dlouhou trubičku.....to už je jiný příběh.

KFL > Tento týden jsem se v práci spíše jen míhal, neb hlídám ženu, kdy začne předstírat příznaky blížícího se porodu. I tak se mi ale poštěstilo zahlédnout pohublého, leč dobře naladěného Tomáše a prohodit s ním pár slov. Během našeho rozhovoru nepadlo nic o kvalitách českého zdravotnictví a tudíž předpokládám, že si tyto historky šetří pro další vydání CITD, které opět přijde příští týden. A co jiného? Vlastně nic, stále pracujeme na MS Days a pomalu se nám blíží další průzkum spokojenosti, o kterém jsem psal během týdne. Tož tak.

Radim > Neb dýchám cílové pásce na potisk, vybírám si zbytek dovolené, ale situace je stejná, sedím v práci :))

Krásný a slunečný víkend (snad ne úplně poslední v tomto roce) přejeme.

- Tomáš a KFL a... Radim

Comments (2)

  1. Slavek B says:

    když už má Tomáš tak rád papričky, tak vemi doporučuji http://www.habanero.sk , je tam i možnost objednání.

  2. blogCZSK says:

    To Slavek B > Rostlinka Habanero Red Savina už mi kvete na balkoně. Počasí se snad umoudřilo, tak snad se urodí i nějaká paprička. Díky každopádně za tip 😉

    T.

Skip to main content