Jak jsme si vedli v uplynulém průzkumu spokojenosti mezi IT odborníky?


Vážení IT odborníci,

může to znít jako fráze, ale není tomu tak. Vaše spokojenost se společností Microsoft je pro nás nadmíru důležitá. Zpětná vazba, kterou od vás dvakrát ročně dostáváme, je pro nás kritickou ingrediencí veškerého snažení a kvality poskytovaných služeb. V průběhu celého roku se na základě informací od vás snažíme dávat vám služby a informace, jichž si žádáte nebo které jsou pro vás zásadní. V případě vaší spokojenosti nejde tedy o jednorázovou hurá akci, ale trvalou snahu vaše komentáře a nesnáze řešit a pomáhat vám. Věříme, že jedině tak můžeme dostát vašim nárokům a požadavkům, které v průzkumech zmiňujete.

Jarní průzkum roku 2009, aneb co jste nám řekli?

V prvé řadě je na místě poděkovat všem, kteří si našli čas a průzkum vyplnili. Děkujeme! I letos bylo množství vás, respondentů, vyšší, než v uplynulých letech a co víc, hodnocení vaší spokojenosti dopadlo nad očekávání dobře. Ve srovnání s předchozími ročníky jsme získali doposud nejvyšší skóre. Znovu děkujeme!

Jako tradičně jsme výsledky průzkumu podrobili analýze a označili nejčastěji zmiňovaná témata, která prostupují průzkumem ve vašich odpovědích. Mnoho z vás definovalo jako oblast ke zlepšení otevřenost a kompatibilitu systémů s ostatními produkty na trhu. Mohu vám s potěšením sdělit, že otázkou interoperability se společnost Microsoft intenzivně zabývá, ať už jde o sponzorství open-source projektů, vývoj komponent pro open-source operační systémy anebo vývoj aplikací pro jiné platformy. V následujících měsících se na toto téma objeví celá řada materiálů, které budou určitě zajímavou studnicí informací.

Z historického pohledu drobně ustupuje do pozadí otázka bezpečnosti, ale jak správně konstatoval v předchozích letech Radim Petratur, tato oblast nikdy nemůže ze života IT odborníka zcela vymizet. Společnost Microsoft pravidelně vydává bezpečnostní aktualizace jednotlivých systémů a urychleně reaguje v případě akutní bezpečnostní hrozby. Z hlediska komunikace směrem k IT odborníkům v takovýchto nenadálých situacích máme nastaven funkční proces obsluhy tzv. bezpečnostní databáze, která obvykle získá informace o aktualizaci přednostně.

A poslední oblastí, která také mírně ustoupila do pozadí, je licencování a licenční politika. V uplynulých měsících jsme pro vás připravili celou řadu licenčních článků, on-line školení i poradenských stanovišť v rámci TechNet konferencí. Pokud tyto aktivity posloužily k tomu, že licencování již není hlavním zdrojem poklesu vaší spokojenosti, jsme rádi.

Co pro vás připravíme v letošním roce?

Zcela jednoznačně bude zachován systém licenčních článků v TechNet Flash zpravodaji, licenční rozcestník na TechNet blogu, stejně tak jako on-line licenčních školení. Nově uvedeme koncept on-line licenční poradny, kdy se budete moci v reálném čase ptát licenčního specialisty na oblasti, které vás zajímají. V rámci největší akce naší společnosti budeme provozovat licenční poradnu na stánku “Zeptejte se odborníků”, kam se můžete přijít poradit a získat tak rychle přehled a potřebné informace.

Z hlediska bezpečnosti budeme nadále rozšiřovat členskou základnu naší bezpečnostní databáze a pravidelně vás informovat o jednotlivých aktualizacích, stejně tak jako pokračovat v publikování článků s tématem bezpečnosti. V případě, že máte konkrétní požadavky k tomuto tématu, neváhejte nám napsat, ať už zde v komentářích nebo na adrese karelf(at)microsoft.com.

Pro otevřenost a kompatibilitu systémů, což je relativně nová oblast, zavedeme pravidelné články na toto téma, stejně tak jako instruktážní videa v rámci MSTV. Společně s projektem Interoperability Labu vám budeme přinášet nové informace o tom, jaké novinky se na tomto poli odehrávají.

A na závěr malý souhrn

Každý rok vás vždy informujeme o tom, co všechno se událo v uplynulých letech a jaké aktivity jsme pro vás v rámci TechNet služeb připravili. Letošek nebude výjimkou:

Licencování:

Bezpečnost

Řešení problémů a podpora:

Ostatní:

  • dny otevřených dveří v Microsoftu (dohromady přes 10 termínů a přes 100 účastníků)
  • nejlépe hodnocená TechNet konference 2010 s technickým obsahem
  • IT PRO DVD a USB flash disk na objednávku
  • souhrnná informační brožura o službách sítě TechNet v ČR/SK
  • tematické a detailní seriály pro celou řadu produktů

Ctíme vaše soukromí

Jak psal už vloni Radim Petratur, mnoho z vás odpovídá v průzkumu neanonymně, tedy uvádí své kontaktní údaje. I za to je třeba vyjádřit díky, neboť nám tyto informace dávají šanci reagovat adresně a vyřešit tak, pokud je to možné, jednotlivé komentáře či otázky přímo s daným respondentem. Navíc jsme v uplynulém roce uspořádali neformální setkání několika respondentů se zástupci společnosti Microsoft a umožnili jim tak své komentáře a připomínky tlumočit "tváří v tvář". Leč ve finále záleží samozřejmě pouze na vás, zda budete chtít průzkum spokojenosti vyplňovat anonymně či nikoli, my vaše rozhodnutí vždy budeme respektovat.

Příští vlna průzkumu spokojenosti vypukne na konci září. Těšíme se na vaše odpovědi.

Karel Florian & IT Pro tým
IT Audience Manager

Comments (0)

Skip to main content