Tak a je to tu. Po pěti letech vidím cílovou pásku!


Po pěti letech v Microsoftu si balím fidlátka a veškerou „tíhu odpovědnosti“ za břímě mi svěřené předávám Karlu Florianovi. A děkuji VÁM za toto výborné období! Dovolte mi kratičce zabilancovat. Především bych rád začal tím, že práce pro vás, IT komunitu, nebyla práce tak úplně – bylo to spíše podnikání a zábava zároveň. Téměř všechny mé známé a přátele jsem si našel díky této práci.

Za těchto pět let se nám podařilo, věřím, vybudovat dobrou značku Microsoft TechNet z dvou základních služeb – TechNet konferencí a TechNet Subscription do současné podoby – více jak sedmi služeb. Také jsem chvíli sloužil jako produktový manažer pro Windows Server a rodinu našich Security produktů a vy, kteří se zabýváte bezpečností, asi víte, že jsem se také staral o organizaci činností v případech, kdy jsme (Microsoft) vydávali bezpečnostní aktualizace, které šly mimo běžný cyklus záplatování. V soukromém životě se mi podařilo dokončit studia a zplodit jedno dítě… 🙂

K Microsoft TechNetu se postupem času přidalo nemalé množství lidí, bez kterých by stroj jménem Microsoft TechNet nemohl fungovat – začalo to našimi MVPs (tento program tu byl již před rokem 2005) a celou skupinou dam a pánů organizujících Windows User Group a pokračovalo celou řadou našich spolupracovníků a podporovatelů, kteří pro nás/vás píší odborné články, natáčí videa, objíždí republiku s přednáškami a podobně – a to všechno bez nároku na odměnu, zkrátka protože této práci věří a baví je.

My zde v Microsoftu se snažíme všem těmto lidem tuto práci maximálně ulehčit tak, aby se mohli soustředit na to, co je opravdu baví.

Když píši o Microsoftu jako o nás, používám množné číslo – byl to totiž vždy tým lidí, kteří se o vás starali. Jen namátkou (ale vyjmenuji všechny 🙂 ): Karel Florian (ala KFL), který v samém začátku přispíval odbornými články, posléze se stal IT Pro Evangelistou, tedy naší hlásnou troubou a nyní přechází na moji pozici (za Karla se hledá náhrada). Dále to je Tomáš Kosán, který se celou dobu točí kolem MVP programu a Windows User Group, Honza Šteberl, výborný lokalizátor našeho software a člověk, který zakládal pobočku WUG ve Žďáru nad Sázavou a Helča Pilařová (dříve Meisnerová), která spolu se svým manželem stála u zrodu písecké pobočky WUG, se v Microsoftu také starala o Windows User Group a online komunity.

Jsem hrdý na to, co se podařilo vytvořit, i díky VÁM.

- Radim

Comments (5)

 1. Kazzan says:

  Tak snad jen díky Radime a ať se daří v dalším "Out of Microsoft" životě pracovním i tom domácím.

 2. Jan Pilar says:

  Radime, dovol mi jménem svým i jménem WUG Písek poděkovat ti za tvou práci a pochopení. Bylo mi velkou ctí s tebou spolupracovat a pevně věřím, že tímto náš společný kontakt nekončí. Zároveň ti přeji mnoho štěstí a nových zábavných výzev v tvé post-MS éře.

  Díky moc za vše!

  Jan Pilař

 3. ať se Ti daří, Radime! díky za spolupráci.

 4. Vlasta Waic says:

  Také přeji, Radime, štěstí v novém působišti. Díky za Tvou nekončící ochotu a spolupráci.

 5. Petr Manas says:

  Radime, nejsi ani prvni ani posledni zamestnanec MS, ktery doplatil na to, ze v managementu sedi lide, jez maji na prvnim miste sve bonusy a blaho a az pote nekde v zadu obcas premysli o tom co je mozna dobre pro MS.

  Skoda jen, ze nove prichozi GM jeste nestacil uklidit a vratit cesky MS tam kde pred par lety byl.

  Jenom by mne zajimalo zda krok Karla Floriana byl dobrovolny ci spise utek do bezpecnejsich vod?

  Drzim palce a urcite vsichni s napetim budeme cekat tve dalsi kroky!

Skip to main content