Důležitá out-of-band aktualizace pro všechny systémy Windows


Včera vyšla bezpečnostní aktualizace mimo standardní aktualizační cyklus (tj. druhé úterý v měsíci), která opravuje bezpečnostní chybu ze security bulletinu č. MS10-046. Jedná se o chybu, která umožňovala převzít útočníkovi kontrolu nad vzdáleným počítačem a pracovat s ním pod právy aktuálně přihlášeného uživatele.

Tato bezpečnostní hrozba a vydaná aktualizace se týká všech podporovaných systémů Windows (tedy všech novějších verzí od Windows XP SP3 a Windows Server 2003 SP2 - kompletní výčet najdete zde).

Velmi doporučujeme všem uživatelům a administrátorům, aby aktualizaci co nejdříve nainstalovali. Uživatelům, kteří mají aktivní službu Windows Update, byla/bude oprava nainstalována při příští kontrole aktualizací. Totéž platí pro firemní infrastruktury s automatickým nasazením záplat za pomoci systémů WSUS či System Center. Opravu si můžete stáhnout a nainstalovat i ručně zde.

K opravě byly vydány i doplňující informace a odpovědi na nejčastější dotazy, které vám doporučujeme k nahlédnutí.

Nakolik jsou tyto mimořádné aktualizace závažné, pokládáme za nutné doporučit vám ještě také registraci do naší databáze bezpečnostních kontaktů. V ní schraňujeme kontakty na IT odborníky a pracovníky, kteří mají na starost bezpečnost IT a chtějí o podobných záležitostech vědět přednostně za pomoci speciálních e-mailů. Registrace do databáze je zdarma.

- KFL

Comments (0)

Skip to main content