Co IT-týden dal: Výtka, výročí a výsledky


Tomáš > Týden nám opět uplynul, jako voda, a my jsme se zde šešli především proto, abychom si trochu zabilancovali - viz. příspěvek z minulého týdne. Takže za prvé, Helča dostává žlutou kartu (z čehož pravděpodobně na "zadek nepadne", ale jako signál snad zafunguje 🙂 ), protože v komentářích pod "minulotýdenním" příspěvkem se její jméno neobjevilo. Jak jsem psal minule, teď poprosíme manžela, aby nám vysvětlil, proč jeho choť nečte blog :)))))).

Druhá věc, KFL měl včera narozeniny, což je dobrá záminka pro obohacení CITD o další věc, která se udála. KFLmu přeji i touto cestou všechno nejlepší a hodně zdraví, a taky štěstí a všechny ostatní věci, co se přejí. Budu rád, a KFL jistě také, když se se svými přáními připojíte i vy - naši čtenáři.

Zítra bych měl nastoupit jako tester a tím splnit sázku, kterou jsem dal našemu "mobilnímu rezistentovi" (viz opět post z minulého týdne), tak jsem zvědavý. Připadám si, jak před sobotní školou - večer si ještě musím připravit tašku, penál, pravítko, kružítko, úhloměr a logaritmické pravítko :))).

Jo a ještě jeden dodatek, nepodceňujte němé tváře. Můj kocour předevčírem napsal do adresního řádku internetového prohlížeče následující text: Beta děleno Beta (čtěte: řecký znak, znaménko pro dělení, řecký znak). Nevím, kam se tím chtěl hacknout, nicméně i samotný fakt, že během pár vteřin našel, co já bych hledal x minut, mě docela zarazil (a samozřejmě pobavil).

Toť ve stručnosti vše. Za všechny z IT Pro Teamu vám přeji pěkný víkend (který se zdá, že bude deštivý a chladný)

- Tomáš

 

Comments (6)
 1. Kazzan says:

  Jsem zvědav…

  Případně se mohou čtenáři složit svými příspěvky na paletu http://www.olma.cz/jogurty-florian-smetanovy-d_1_2.html 🙂

 2. Tomáš Herceg says:

  K tomu kocourovi, nebylo to náhodou ostré s? To se dá na české klávesnici napsat přes Alt-vykřičník a děleno je Alt-ú. Ty klávesy jsou blízko sebe, takže pravděpodobnost, že je napíše i kočka, je poměrně rozumná.

 3. blogCZSK says:

  To Malej Altair > jj, Tome, kápls na to. Musím říct, že s přihlédnutím ke Tvému vysvětlení je má storka poněkud nudná :))). Dovedeš si ale představit, jaká byla má první reakce, vidouc symboly v adresním řádku (a samozřejmě neznajíc zas tolik zkratkových fines).

 4. Helenka says:

  Moji milý exkolegové.

  Až dnes jsem se dostala k tomu, abych mohla napsat pár řádků a reagovat na post v CITD.

  Minulý týden jsem nastoupila do nové práce. Ve středu, když byla chvilinka volná, jsem se chtěla mrknout na TechNet blog.

  Když jsem ale zadala stránku, objevili se mi jen boční strany. Vnitřní hlavní část s obsahem celá chyběla a po pravé straně svítil velký nápis „ACCESS DENIED“.

  Domnívala jsem se, že by to mohlo být kvůli facebooku, který skutečně blokovaný máme a na stránce TechNet blogu je. Zkusila jsem to pak ještě jednou, bohužel zase marně.

  V pátek jsem pak dostala sprdnuto od manžela, jak je možné, že nečtu CITD a tak jsem mu svůj problém vylíčila. Dnes jsem naběhla na IT, zda by byli tak moc hodní a mohli

  mi nainstalovat alespoň IE7 místo stávající IE6, která ani neumí otevřít záložky a zlobí mi. Po provedení nové instalace jsem opět vyzkoušela a vše fungovalo jak má a já si mohla příspěvky přečíst a reagovat.

  Nebojte, i když jsem již mimo obor, stále mě bude zajímat jak se máte, co vyvádíte a zůstanu rozhodně věrnou čtenářkou vašeho bulvárního plátku 🙂

  Mějte se krásně,

  Hela

 5. blogCZSK says:

  Ok, Alenko, IE7 omluva přijata 🙂

 6. Kazzan says:

  Z Helenky opět Alenkou… ne ovšem v říši divů, nýbrž zjevně v říši Windows XP a Internet Explorer 6 🙁

Comments are closed.

Skip to main content