Co IT-týden dal: Bourání konvencí a Workoholika limitně se blížícího nekonečnu


Tomáš > Krásný páteční den všem, kteří musí v těchto prázdninových dnech držeti vartu u svých soustruhů. Dnes jsem KFL-mu slíbil, že napíšu páteční příspěvek, což je poslední dobou těžší a těžší, neboť poslední tři páteční příspěvky byly ve znamení děkovaček Helče (samozřejmě po právu), nebo o MS Days. Proto jsem si řekl, že si dnes na příspěvek "přivstanu" a trochu netradičně jej vydám už dopoledne. Začnu sázkou.

Jeden nejmenovaný člen IT Pro teamu, pro něhož vžitý název WORKOHOLIK je spíše urážkou než popisem jeho pracovního nasazení (kteréžto je asi tak 10x vyšší než u běžného workoholika), se postupem času projevil jako vysoce závislý na čtení firemní pošty přes mobilní telefon, takže o tom, že v poledne skutečně sní oběd, mu de facto říkáme. Jednoho dne jsem se proto rozhodl otestovat jeho vůli a zjistit, jak dlouho je shopen vydržet bez svého "věrného Pátka". Zadání znělo jasně - vydržíš po celý oběd bez telefonu (celý oběd=netradiční oběd ve "Stejkauzu", kde příprava lahodné krmě a její následná konzumace zabere tak 2,5 hodiny). Náš milý kolega se držel seč mohl a nakonec sázku vyhrál. Sice měl v průběhu oběda různé druhy "cukatur" (v jednu chvíli dokonce ťukal do telefonu naprázdno), ale vydržel, neb mu bylo slíbeno, že pokud vyhraje, přijdu za ním v sobotu do práce a věnuji mu celý svůj extra pracovní den. Do dneška se domnívám, že potřeba sehnat dalšího testera přemohla potřebu přečíst si e-maily v danou chvíli. Suma sumárum, v sobotu 24.7. se ráno v osm nula nula hlásím na sedmém patře na testování produktů :).

Když jsem výše zmínil Helču (nikoli Helči, jak se nesprávně občas na TN Blogu uvádí), docela by mě zajímalo (a poprosím jejího chotě, aby zachoval mlčenlivost kvůli relevanci testu), jestli Helča ještě čte CITD - jen tak z nostalgie. Jestli ano, nechť přidá pod příspěvek svůj komentář. Jestli ne, a uplyne řekněme jeden týden, poprosím o komentář pod příspěvek jejího manžela, jednoho z našich pravidelných čtenářů. Příští pátek test vyhodnotíme a Helču buď  "sprdneme", nebo pochválíme :).

KFL dnes nenapíše nic, kdo ví, jestli i on čte CITD. A vůbec, čte ho i Radim? A ostatní? A co Jan Tleskač?

No nic, už to asi stačilo. Užijte si víkend a od počítače ani neodcházejte, rozehřátý notebook, či PC, kde větrák nestíhá + tapeta slunce na ploše vám dostatečně zasupluje počasí venku.

T. (+ všichni ostatní TN blog "nečtoucí" členové IT Pro Teamu)

Comments (3)
 1. KFL-MS says:

  Zapomněl jsi dodat, že jsi našeho workoholika neustále dráždil a že to vydržel i přes tuhle psychickou torturu. Má můj obdiv :).

 2. Petr Pecháček says:

  Byly by to hezké dárky…

  POUKAZ NA 3 PRACOVNÍ DNY V ZASTOUPENÍ

  jméno:

  příjmení:

  druh činnosti: domácí práce, zahrada, posluha, …

 3. Kazzan says:

  Tome, tentokrát si CITD nasadil obsahově vysokou laťku 🙂

  Jsem zvědav, jak tento test dopadne. Ale vzhledem k počasí venku asi tuším. A také z časové posloupnosti: A kolik by mě stálo pořídit si vlastní Exchange? > Již několikátý den offline. 🙂

Comments are closed.

Skip to main content