Windows User Group a jejich velká změna


Je mi velkou ctí podělit se s vámi o velkou novinku, kterou si pro nás všechny v posledních dnech připravilo sdružení Windows User Group. Dostala jsem požehnání a mohu tedy již prozradit: NOVÝ WEB JE NA SVĚTĚ 🙂


Pro tento okamžik je k dispozici veřejná beta verze na adrese http://beta.wug.cz/, do které se můžete volně registrovat (nebojte se, registrace budou při převodu bety na RC a posléze na RTM zachovány). Chtěla bych na tomto místě složit velký dík všem, kteří se na náročných přípravách nového webu podíleli. Nebudu zde vypisovat všechny kteří pomáhali s texty webu, kteří aktualizovali data, sbírali podklady, avšak zmíním Davida Gešvindra a Pavla Junka, kteří jsou jednoznačně “rodiči” tohoto nového kousku. Petrovi Vlkovi také poděkování za přípravu obsahu tohoto článku.


Čeká na vás několik novinek a nových funkcí, které vám WUG zase o kousek přiblíží. Podíváme se spolu na ty nejzásadnější.


Nový vzhled


Na první pohled nejmarkantnější změna proběhla po vizuální stránce, celá prezentace je zpracována v moderním grafickém hávu a měla by slušet každé záložce Internet Exploreru, ale i ostatním prohlížečům. V pravém horním rohu najdete přihlašovací formulář a odkaz na vytvoření nové registrace. Ve střední části stránky pak informační box o WUGu, nad kterým se nachází hlavní menu, v jeho pravé části najdete rychlé odkazy na profily jednotlivých poboček, přehled nejbližších akcí a akce, na které jste registrováni. Dále je stránka rozdělena na tři sloupce obsahující kalendář akcí, záznamy z meetingů a výpis aktuálních událostí, které se na webu urodily.


Profil a nastavení e-mailových oznámení


Tou ovšem nejdůležitejší změnou, kterou jste i hojně vyžadovali, je kompletně přepracovaný systém rozesílání e-mailových pozvánek. Pokud se na portále WUGu zaregistrujete (vytvoříte profil) za účelem registrace na jednotlivé akce, budete si moci nastavit zasílání informačních e-mailů velice podrobně. Po přihlášení najdete v sekci Profil (odkaz vpravo nahoře) záložku Nastaveních emailových oznámení, zde si můžete určit z několika voleb:  • Zasílat pozvánky na všechny akce

  • Zasílat pozvánky na vybrané akce

  • Zaslat pozvánky, pokud se akce koná na vybraných pobočkách – zde si můžete nastavit pobočky, které máte zájem navštěvovat.

  • Zaslat pozvánky, pokud akci přednáší vybraný přednášející – zde si opět můžete definovat své oblíbené přednášející.

  • Nezasílat žádné pozvánky

Tato nastavení budou dále upřesňována a v budoucnu si bude možné nastavit například zaslání pozvánky pouze v případě, že se přednáška bude konat například v Praze a přednášet bude Martin Pavlis, nebo se bude jednat o přednášku o Windows 7 a pak se pozvánka zašle ať se akce bude konat kdekoliv a prezentovat bude kdokoliv.


Kalendář


Další zásadní změnou je vylepšený kalendář, ten nyní zobrazuje implicitně akce všech poboček, ale po načtení profilu konkrétní pobočky je výběr omezen pouze na akce oné pobočky. Celý kalendář si můžete jednoduše nechat importovat do Outlooku či Windows Live Kalendáře (a dalších podporujících formát iCal) nebo sledovat jeho aktualizace pomocí RSS. U jednotlivých akcí bude brzy k dispozici jejich samostatný export do kalendáře.


Záznamy


Na stránkách jsou nyní volně k dispozici ke shlédnutí (a další budou dále přibývat) záznamy z jednotlivých přednášek, některé jsou dostupné i v HD kvalitě. Záleží pouze na rychlosti vašeho připojení k Internetu. K přehrávání videí je nutné mít nainstalovaný Silverlight, neboť přenos je zajišťován pomocí technologie IIS Media Services.


Aktuální informace a obsah


Hlavní devizou nového webu bude ovšem aktuální obsah, je zde seznam a profily prezentátorů, které bylo možno na akcích WUGu spatřit, v profilech jednotlivých poboček naleznete kontakty na organizátory dané pobočky a stručné informace o ní. Dozvíte se taktéž něco o celém sdružení, jeho historii a fungování. Zajímavější ovšem jsou záznamy z meetingů, neboť profil akce po jejím zveřejnění není již jen mrtvým místem, ale můžete zde nalézt odkazy na video záznam přednášky, její shrnutí, fotografie, uváděné odkazy během přednášky či celou prezentaci ke stažení, zároveň můžete celou akci ohodnotit. V budoucnu také přibude v profilu záložka se seznamem všech Vámi navštívených akcí a mnoho dalšího, aktuálně je připravována interaktivní mapa poboček, možnost diskuze o jednotlivých akcích a dalších IT tématech, sekce novinek, odkazů, kompletní RSS novinky a hlavně migrace záznamů ze starého webu.


Omluvte prosím případné nedodělky či drobné chyby, jedná se opravdu zatím o betu, ale kluci (organizátoři) věří, že odezva bude jako u bety Windows 7, tedy veskrze kladná. Doufáme, že nový web se bude líbit. Neváhejte a registrujte se. Pokud máte jakékoliv připomínky, náměty, dotazy, či slova díků, podělte se prosím v komentářích pod článkem.


-Helena

Comments (1)

  1. Jiri Brejcha says:

    Skvělá práce. Nový web je dokonalý!

Skip to main content