Ukončení vývoje EBS2008 – doplnění a důležité informace


V pátek 5. března Microsoft oznámil ukončení vývoje dalších verzí Windows Essential Business Serveru 2008 (EBS) s platností od 30. Června 2010.


Před čtyřmi lety se společnost Microsoft zavázala nabízet řešení infrastruktury pro středně velké společnosti. Windows Essential Business Server (EBS) byl prvním řešením tohoto typu. V důsledku změn, ke kterým došlo na trhu informačních technologií, zákazníci stále výrazněji nasazují technologie jako je virtualizace, management nebo cloud computing. V reakci na tyto změny se naše společnost rozhodla racionalizovat potfolio produktů a ukončit vývoj dalších verzí EBS. Pro společnost Microsoft nadále zůstávají naši zákazníci prioritou a stále bude investovat do technologií, které jim pomohou.


Rozhodnutí ukončit vývoj dalších verzí EBS nemá vliv na ostatní produkty a řešení z rodiny Windows Serveru, včetně Small Business Serveru.


Přes rozhodnutí ukončit vývoj EBS pokračuje společnost Microsoft v poskytování podpory zákazníkům využívajícím tento produkt v souladu s jeho standardním životním cyklem. EBS 2008 je složen z několika produktů, z nichž každý se řídí vlastními životními cykly, nektere z nich konci jiz v roce 2017, zbývající v roce 2018. Detailní informace můžete najít na webu www.support.microsoft.com/lifecycle. Zákazníci, kteří si EBS zakoupili jako OEM spolu s novým hardwarem, získají detailní informace o podpoře u výrobce harwaru.


Zároveň si uvědomujeme, že ukončení vývoje další verze EBS serveru může vést k vícenákladům a komplikacím pro zákazníky, kteří v budoucnu budou uvažovat o upgradu. Proto jsme se rozhodli poskytnout jednorázovou nabídku všem zákazníkům, kteří si EBS 2008 pořídili. Od 30. června 2010 do 31. prosince 2010, mohou stávající zákazníci s EBS 2008 získat samostatné  produkty obsažené v této sadě. To znamená, že získají kopie Windows Server 2008 Standard, Microsoft Exchange Server 2007 Standard a Microsoft System Center Essentials 2007. O detailech této akce vás budeme informovat na webu www.microsoft.com/ebs (mohou být účtovány poplatky za dopravu a některé daně).
- Petr Váša (Server Product Manager, Microsoft)
 

Comments (0)

Skip to main content