Co IT-týden dal: Stěhování, Ostrava a TechNet


Tomáš > Přátelé, co nám první březnový pracovní týden vlastně dal? Věřím, že KFL toho napíše více - především o TechNet konferencích, které jsou opravdu už za dveřmi. Začnu-li odzadu, pak včera jsme v našich firemních prostorách přivítali další skupinu lidí v rámci akce Den otevřených dveří v Microsoftu. Člověk se musel trochu rozpomenout, jak to vlastně u nás funguje :), ale snad se akce líbila a my ukázali dalším lidem, že nejsme marťani.


Posunu-li se o pár dnů dříve, pak začátkem týdne jsme se s KFL ad-hoc dozvěděli, že se musíme přestěhovat. KFL to vzal opravdu poctivě, zhruba do dvou hodin od příslušné informace už měl čistý stůl, skříňku a plnou krabici věcí na svém "novém" místě. Já jej následoval o den později. Nu, a to je asi vše, co se událo. Jo a od minulého týdne je pojem telefonní aparát veden ve slovníku archaických pojmů :).KFL > Tomáš to tady nakousnul. Telefonní přístroje jsou v naší pobočce prakticky záležitostí minulosti. Přešli jsme totiž na plnou integraci Office Communication Serveru (OCS), tj. každý z nás má jen headset a veškerá volání jsou realizována přes počítač. Musím říct, že v prvních vlnách nasazení byla legrace sledovat a především poslouchat, jak se z různých částí pobočky linou nejrůznější zvuky, když uživatelé testovali jednotlivé funkce a schopnosti této vymoženosti. Dlužno dodat, že to ale funguje na výbornou a člověk se tak může pohodlně stěhovat aniž by musel řešit připojení pevného telefonu. Čehož jsem, jak ostatně Tom psal také, promptně využil a přesunul kompletně svoje působiště na nové místo :).


A co se TechNetu týče - máme prakticky hotovo. Poslední dva úkoly už jsou ve fázi finalizace a v pondělí se mohou účastníci v Bratislavě, a posléze pak ve středu v Praze, těšit na další várku informací, zábavy a spousty dalších záležitostí, které je na letošní konferenci neminou. Doufejme, že se vám budou líbit :).


Nevím, zda Helena něco napíše, každopádně ve středu se udál druhý první meeting v rámci WUG Ostrava. Vysoký počet návštěvníků předčil očekávání a tak jen držme nové pobočce palce, aby jim nadšení zůstalo a publikum se rádo vracelo.


Krásný víkend,
Tom a KFL (a ostatní)

Comments (2)

 1. Lukas Drbohlav says:

  Ahoj,

  bylo by mozne k tomu vasemu reseni OCS ziskat podrobnejsi technicke detaily, pro zajimavost ?

  dik,

  Lukas

 2. Kazzan says:

  Lukas Drbohlav > Nejsem z MS, ale asi bych doporučil seminář v Superkanceláři – Řešení pro spolupráci a sjednocenou komunikaci (podle názvu to zní, že by mohli prezentovat i OCS) případně Open Days v českém MS, možná se Vám podaří odchytit někoho z jejich "ajtý".

Skip to main content