Co IT-týden dal: akce, Vindaloo, cesty


Helena> Po delší odmlce vás zdravím od pátečního sumáře uplynulých dní. Včera jsem navštívila pobočku WUG v Karlových Varech, kde jsme se vrátili v čase a přednášku jsme pojali v neformálním duchu. Sešli jsme se v restauračním zařízení, kde Kamil Juřík vyprávěl novinky v Sharepointu 2010. Musím říci, že změna z formálních prostor školy byla v dobrém slova smyslu znát. Uvolněnější nálada vedla k větším diskuzím a častějším otázkám. Na léto se chystá přednáška spojená ve stylu “garden party s grilováním”. Nezbývá než si už přát teplé počasí. Na jiném konci vlasti v ten samý čas, měl píseckou premiéru Pavel Řepa a System Center Essentials. I březen bude nabitý spoustou přednášek. Jejich přehled pro vás budu mít nachystaný v pondělí, ale již teď prozradím, že se WUG opět rozrůstá a budete mít možnost navštěvovat Ostravu, Jihlavu či Plzeň.


V následujícím týdnu také máme první termín Open Days, který je téměř plně obsazen. Těším se na všechny hosty. Další termíny jsou naplánovány na 24.3. a 8.4. Pokud máte zájem, neváhejte si rezervovat místo.


Tomáš > Tento týden se kromě včerejška, ke kterému se za chvíli ještě vrátím, nesl ve znamení různých reportů a newsletterů, které bylo nutné udělat. Proto jsem se rozhodl, že si čtvrtek zpestřím výletem na akci Windows User Group v Písku. Nakonec se ukázalo, že má účast může být i užitečná, a to když jsem se dozvěděl, že bude nutné dovézt do Písku prezentátora - Pavla Řepu. Pavel je jeden z mála, kdo ještě neokusil můj řidičský styl, byť, jak jsem se dozvěděl později, už jej někteří nejmenovaní kolegové dopředu varovali :o). A tak jsme v poklidné jízdě dorazili bez problémů do Písku, kde Pavel přednášel do pozdních večerních hodin. V Písku jsme zároveň dostali nápad zajít do místní indické restaurace a dát si zde echt (zdůrazňuji echt) pálivé jídlo. Takže si dovedete představit dva "týpky", kteří jako správní tvrďáci naléhali na číšníka, ať je tentokráte to Vindaloo opravdu hodně hodně hodně pálivé. Kuchař nás vzal za slovo (proč také ne) a dle mého soudu přidal maso a brambory rovnou do nějakého odvaru z nejpálivějších papriček, neboť po prvních pár soustech jsme s kolegou začali blednout, potit se, vydávat sípající zvuky a po 10-ti minutách přestali nadobro mluvit. Výhoda těchto jídel je, že po krátké době pálivost ustoupí, nicméně následující den je opravdu zajímavý. Inu, když si někdo hraje na frajery......


KFL > Kromě WUGu v Písku a Karlových Varech se včera konalo setkání i v Bratislavě, kam jsem vyrazil prozměnu já, v tandemu s Mirkem Knotkem. Přednášeli jsme o novinkách ve Windows Serveru 2008 R2. Ovšem to jen tak na okraj. Celý zbytek týdne se, jak jinak, nesl ve znamení Technet konference, která se kvapem blíží a veškeré aktivity se chýlí do finále. Náš obří soubor s úkoly se začíná zelenat a posledních pár maličkostí doklepneme během příštího týdne tak, aby vše mohlo v pondělí vypuknout na štaci v Bratislavě. Kromě toho se tento týden událo online školení na téma "Jak projít pohovorem na technickou pozici". Šlo o pokračování letního webcastu, tentokrát se zástupci z personální agentury. Záznam školení můžete najít na MSTV, resp. v článku vydaném dnes dopoledne.


Radim> Tento týden byl opravdu nabitý úkoly, především právě kvůli zmiňované konferenci. Chtěl jsem napsat o tom Live meetingu, ale vidím, že Karel byl rychlejší :). Také finišujeme akci TechNet Subscription zdarma ke každé IT Pro certifikaci - již máme přes 140 zájemců, kteří splnili všechny podmínky. Na službu se mohou těšit v průběhu března.


Krásný víkend, snad už o něco teplejší a bez sněhových valů přejí,
Helena, supící Tomáš a KFL (+Radim)
 

Skip to main content