Testujte Office 2010 Beta bez dopadů na konfiguraci PC (update)


Rádi byste otestovali novou beta verzi Office 2010, ale zároveň nepoškodili stávající instalaci jiné verze Office, či nemáte možnost na korporátním notebooku něco podobného udělat? Proč tedy instalaci Office nevirtualizovat? K dispozici je vše potřebné a navíc zdarma.


Klientský software pro virtualizaci aplikací

Microsoft App-V je technologie pro virtualizaci aplikací. Pomůže vytvořit virtální “píseček” (sandbox) ve kterém běží aplikace a který ji poskytne vše co potřebuje, odděleně od systémových komponent. S její pomocí lze provozovat na jednou systému dvě verze Office současně. Více o technologii App-V v článku Ondry Výška.


Jde o placený software, ale vývoj verze 4.6 stále probíhá a je ve fázi RC, kterou je možné po registraci stáhnout z webu MS Connect.


Jak na to?


Pro úspěšné nasazení Office 2010 s pomocí App-v je třeba nejprve vytvořit balíček s pomocí sequenceru. S tímto pocesem pomůže Office 2010 Deployment Kit, který vznikl právě pro účely asistence s nasazením Office 2010 za pomoci App-V.


Teď tedy potřebujete jen chuť a čas zkoušet. Budete-li mít touhu podělit se o zkušenosti, směle do toho v komentářích.


UPDATE:
K této konfiguraci existuje ještě rychlejší a pohodlnější alternativa v podobě streamované aplikace za pomoci Click-to-run, na kterou nás upozornil Martin Žugec (díky!). Vyzkoušet si ji můžete zde.- Roman Černovský

Comments (2)

  1. Miroslav Krajník says:

    Nechce se mi každodenní práci vyrábět na virtuálním stroji a proto jsem oželil ostré pracovní podmínky pro testování MS Office 2010. Moc se mi líbí a překvapuje mne, že třeba MS Outlook neměl už ve verzi 2007 shodný vzhled s ostatními aplikacemi (Word, Excel, PowerPoint). MS Excel je úžasná věc, ale Microsoft mne vždy v nové verzi překvapí jak jde pracovat lépe, rychleji a efektivně. 🙂 Díky.

  2. Roman Černovský says:

    Jen pro upozornění -nejde úplně o srovnatelnou alternativu. Pomocí vytvoření vlastního balíčku pomocí sequenceru lze streamovat z lokálního souboru bez nutnosti stahovat (streamovat) aplikaci z Internetu.

    Click to run streamuje z internetu, offline použití je téměř nemožné.

    prima den

Skip to main content