Oznámení uvedení produktů TMG a UAGPřed pár dny bylo oznámeno uvedení produktů Forefront Threat Management Gateway 2010 (TMG) a Forefront Unified Access Gateway 2010 (UAG).

Produkt TMG je nyní široce dostupný v prodejních kanálech a jeho zkušební verzi je možné stáhnout zde. Produkt UAG bude uvolněn do výroby tento týden a jeho široká dostupnost bude následovat krátce poté.


Produkt TMG je zabezpečená webová brána, která umožňuje uživatelům bezpečné používání webu díky komplexní ochraně před škodlivým softwarem, škodlivými weby a chybami zabezpečení. Informační pracovníci dnes ke své práci vyžadují přístup k webu, ale současně pokračuje nárůst objemu útoků, které z webu přicházejí. Nedávno publikovaná zpráva Microsoft Security Intelligence Report uvádí, že v první polovině roku 2009 došlo ke značnému nárůstu útoků typu phishing a v květnu jejich počet vzrostl dokonce čtyřikrát. Zpráva dále uvádí, že weby sociálních sítí tvořily 76 % případů, kdy uživatele oklamaly útoky typu phishing. Zabezpečit používání webu pro správce zabezpečení obvykle představuje velkou výzvu.


Produkt TMG staví na svém předchůdci, produktu ISA Server 2006, a nabízí nové filtrování adres URL, webovou ochranu před škodlivým softwarem a technologie prevence průniků. Vzhledem k tomu, že jsou tyto technologie integrovány se základními funkcemi ochrany sítě, vytvářejí jednotnou a snadno spravovatelnou bránu.


K předním funkcím produktu TMG patří využití služeb Microsoft Reputation Services. Jedná se o nový systém provozovaný společností Microsoft v prostředí cloud, v rámci něhož je spravována centrální databáze 45 milionů webových domén a miliard webových stránek (toto číslo stále narůstá!), která zákazníkům pomáhá odhalit a zablokovat škodlivé weby. Na rozdíl od všech ostatních řešení systém shromažďuje data z mnoha zdrojů. K těm patří služba Hotmail, filtr SmartScreen prohlížeče Internet Explorer 8, bezpečnostní platforma Windows Live Security Platform a více než 10 partnerů, mezi jinými společnosti Brightcloud, M8e6 nebo FutureSoft. Blog TMG/ISA poskytuje výborný přehled produktu TMG a jeho možností filtrování adres URL.


Produkt UAG řeší další velký problém podnikového zabezpečení: poskytování vzdáleného přístupu k podnikovým prostředkům zaměstnancům (a důvěryhodným partnerům a dodavatelům).


Produkt UAG staví na svém předchůdci, produktu Intelligent Application Gateway, a nabízí vzdálený přístup ze spravovaných nebo nespravovaných počítačů a mobilních zařízení. Produkt UAG využívá kombinaci možností připojení, které sahají od virtuálních sítí VPN na bázi protokolu SSL po funkci DirectAccess, a také předdefinované konfigurace a zásady. Díky tomu poskytuje centralizovanou a snadnou správu „přístupu odkudkoli“. Produkt UAG integruje důkladné poznání publikovaných aplikací, stav zařízení koncových uživatelů a identitu uživatelů. Uplatňuje odstupňovaná pravidla přístupu, zajišťuje zabezpečení a snižuje složitost a náklady na správu.


- Michal Hroch (Microsoft)

Comments (0)

Skip to main content