Co IT týden dal: WUG Písek, natáčení, kimono a papričky, MS Fest


KFL > Tento týden mi utkvěly v paměti dvě věci. Jednou z nich bylo úterní natáčení s externími autory, kteří nám pomáhají s obsahem pro blog a MSTV. Jeho přípravou jsme strávili něco málo dní a když přišel den D, byli jsme všichni trochu na trní. Ono totiž mluvit na kameru, resp. do kamery, a neuhnout během minutového monologu očima mimo objektiv není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Já osobně jsem dělal jen dva rozhovory, přičemž v tandemu s Mirkem Knotkem jsem úvod opakoval asi čtyřikrát. Pokud vyjdou zkažené záběry, uvidíte to na vlastní oči ;). Radim s Helenou byli oba stateční a ačkoli zrovna Helena byla dost vystresovaná, dala to obvykle napoprvé a bez chyby. Tedy aspoň podle toho, jsem byl schopen odpozorovat přes skleněnou stěnu :).


Ve středu jsem byl, shodou okolností, opět s Mirkem Knotkem, na meetingu WUG v Písku, kde jsme prezentovali Windows Server 2008 R2. Byl to fajn zážitek, který jsem (si) zpestřil tím, že jsem do svých sekcí v PowerPointu 2010 nasázel všechny nové 3D DirectX přechodové animace, které jsem v menu našel. A líbily se, což možná bylo zapřičiněno tím, že jsem na každou z nich upozorňoval ;).


Tomáš > Je pravda, že KFL na Píseckém meetingu přímo vtipem sršel. Chvíli jsem se i bál, jestli nevybuchne. Aby ne, když se dvakrát během seriozní přednášky najednou ozvalo: "Já vám řeknu vtip, chcete? (:o)))." Ale je pravda, že KFL vtipný byl. Písecký meeting měl rovněž dohru - takovou kulinářskou. Zašli jsme totiž do indické restaurace si tak trochu propálit zažívací trakt. Dalo by se říct, že to co jsme si tam dali, použila Helča jako lehkou dochucovací marinádu. Pán, co nás obsluhoval, se tak neustále pousmíval a chodil se přesvědčit, jestli jsme skutečně tak naivní, nebo blázni co jedí pálivé papričky jako chuťovku před spaním.


Z dalších věcí, které se tento týden udály kolem mé osoby, bych jmenoval především DevDays. Vy, kdož jste byli přítomni, se divit nebudete, nicméně já se divil až až. Aby ne, při přichodu do míst, kde se přednášelo, jsem zahlédl Altaira (přednášející Michal Altair Valášek), jak si tak přechází po pódiu v kožených kalhotech, botách stylu gladiator s kovovými přezkami až někam pod kolena a v tričku bez rukávů ve stylu "čopristy". Jakmile jsem se jakžtakž oklepal, vylezl zpoza přednášejícího pultu kolega Štěpán Bechynský naboso a v kimonu (tedy on měl korejský úbor, jež se prý nenazývá kimoto, ale nějak jinak). Jen doufám, že zbytek přednášek se nesl už v normálním duchu (:o))).


Helena > To je bezva - kolegové moji milí mi vyfoukli všechna témata. Poněvadž už z našeho týdne víte skoro vše, doplním jen pozvání na víkendovou akci MS FEST, kterou pořádají studentští partneři. Čeká vás spousty zajímavých témat a vstup je zdarma, tudíž neváhejte a přijďte se podívat.


Radim> Zde bych rád pomohl Peteru Belkovi (MVP) s jeho průzkumem o zájmu o certifikace a další vzdělávání pro jeho školní práci, tento rychlý dotazníček najdete zde.Krásný víkend všem,
KFL, Tomáš, Helča a Radim

Comments (0)

Skip to main content