Otázky a odpovědi: Windows 7 – technické představení


Pro XP mod existuje aplikace VMLite, umožňuje XP mod i bez podpory HW virtualizace. Je to legální?
Bohužel neznám VMLite, ale dalo by se vycházet z předpokladu: http://www.microsoft.com/windows/business/windows-version-comparison-chart.aspx - *** Windows XP Mode requires either original equipment manufacturer (OEM) pre-installation or post-purchase installation of Windows XP Mode (which runs on Windows 7 Professional or Windows 7 Ultimate) and a virtualization technology such as Windows Virtual PC. Předpokládám tedy ano.


Do jaké složky se přesně zapisují přesměrované soubory?
Mam za to, ze je stejne jako na vistach, tedy \users\vasprofil\appdata\local\virtualstore. Na rozdíl od Visty je přesměrováno více adresářů, včetně root disků.


Je opravdu Windows7 rychlejsi nez Windows Vista? Prijde mi, ze kernel je stejne narocny jako u Visty.
Ano, vsechny vykonostni testy (at uz nase nebo vyrobcu HW a nezavislych magazinu) tomu napovidaji. Neustále je to subjektivní, nicméně změněný kernel má přispět k větší stabilitě. Nároky pouze kernelu není možné v plném OS změřit a v jakém ohledu je "stejně náročný"?


Co BitLockerem zakodovana flash, kdyz ji dam na xp?
BitLocker ToGo nabizi tzv. reader, ktery by na XP mel bez problemu fungovat. Tj. obsah flashky prectete. Je nabízený automaticky pomocí autorun, není nutné na XP ani Vistu nic instalovat.


Dobrý den, májí VHD disky význám pro běžného domacího uživatele? A jaké mu přinesou případně výhody?
Jediný přínos pro běžného domácího uživatele mohou být přínosem např: multiboot, aniž bych musel mít více partition nebo např. zálohování - zkopíruji VHD a mám hotovou zálohu. Ale pro normální práci uživatele asi nic nepřináší.


Pri zapnutí cez GP mi zruší aj pamäťovú kartu vo foťaku (preformátuje)?
V podstate ano. Nicmene u fotaku je mozne zvolit pristup ne MassStorage, ale PTP (nevim presne). Pak to nebude mass storage. Dalsi moznosti je definice ktere PNP GUID mohou byt pouzity - sifrovany.


Dobry den,jde nejak provest upgrade z bety xp mode do rtm aniz bych ztratil nainstalovane aplikace?
Ano, lze. Jedine co se aktualizuje je Windows Virtual PC a nasledne RAIL komponenta ve Windows XP. Windows XP jako takove neni nutne menit.


Do akej zlozky sa zapisuju adresare $uninstall (vo Windows XP to bolo do rootu zlozky windows) pri instalacii patchov na OS? Je mozne ich manualne odmazavat ako tomu je pri WinXP?
Aktualizace se zapisují do C:\Windows\winsxs. Ruční smazání není možné, nicméně spousta souborů jsou pouze softlinky a nikoliv fyzické soubory. Způsob zápisu do winsxs se liší od Visty, nemělo by docházet k tak zásadnímu využití diskového prostoru.


Pouziji BitLocker na flash disk, diky readeru je umí rozkryptovat i na W XP. Pro kryptovani pouziva certifikat ? Znamena to tedy, ze stanice s W XP musi byt v domene aby byl certifikat pristupny? Neba data mohu precist i v PC mimo domenu ?
Pro šifrování se nepoužívá certifikát, ale PIN - heslo, které uživatel volí při šifrování. Certifikát mohu využít při Domain Recovery Agent, kde se při šifrování navíc použije certifikát a mohu tedy data přečíst, pokud uživatel zapomene,… svůj PIN.


Lze Windows 7 nainstalovaný na VHD disk spustit i ve Windows Virtual PC? Jak?
Ano je to možné. Vytvoří se nový virtuální stroj a řeknu, který disk chci použit - zde ukážu na VHD soubor. Po spuštění nainstaluji integrační komponenty. Nicméně pak již (po instalaci integračních komponent) není možné VHD bootovat přímo a zůstává pouze ve WinVPC/Hyper-V (pokud nenainstaluji integrační komponenty, boot je stále možný).


Záznam přednášky najdete na MSTV.


- KFL

Comments (0)

Skip to main content