Forefront Threat Management Gateway dokončen


I když zprávy o tom, že kód Forefront TMG byl definitivně dokončen se na různých serverech objevily již v průběhu minulého týdne, tak jsem záměrně vyčkával až do okamžiku, kdy bude možné si jej i fyzicky stáhnout z internetu. Ten moment právě nastal a níže uvádím patřičné odkazy.


Forefront-TMG_h_rgb


Možná jste ale zmateni a netušíte o jaký produkt, že se jedná… tak to nejste jediní :). Microsoft se rozhodl že vše, co má něco společného s bezpečností se odteď bude jmenovat Forefront. V tomto případě se jedná o nástupce velmi populárního a rozšířeného Internet Security & Acceleration Server (ISA), který jistě mnoho z vás zná a používá. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších produktů na trhu, sami se můžete podívat na to, jak se mu v několika posledních letech dařilo (ISA Server 2004, ISA Server 2006).


Na obrázku najdete seznam všech Forefront produktů a jejich předchozí, nebo kódová (beta) jména.


Slide1


Pokud chcete rychlý přehled o tom, co se změnilo od ISA 2006, přikládám další zajímavý obrázek:


Slide2


Osobně bych asi zdůraznil hlavně plnou podporu x64bit platformy, Windows Server 2008/R2 jako podporovaného operačního systému, novinky v NAT (ENAT), možnost kontroly SSL spojení (nejen příchozího, ale také odchozího) a určitě největší změnou je plná kontrola obsahu, který skrze Forefront TMG prochází – antimalware na HTTP a SMTP vrstvě + velmi zajímavý Network Inspection System (NIS). Pokud chcete vědět o Forefront TMG více, můžete si přečíst článek (Forefront Threat Management Gateway), který jsem před časem napsal. Případně si můžete stáhnou i prezentaci, kde je vše podstatné shrnuto.


Odkazy:- Martin Pavlis

Comments (0)

Skip to main content