Co IT týden dal: TechEd 2009, Safe mode, spokojenost a opět W7


KFL > V době vydání tohoto článku budu sedět ve vlaku Berlín – Praha, ale i tak vám snad můžu přiblížit atmosféru jedné z největších IT/Dev akcí v Evropě. Oproti předchozím letům se navrátil koncept spojené konference, kdy je vše organizováno jak pro IT odborníky, tak pro vývojáře. Letos se do Berlína sjelo více než 7300 účastníků, kteří úhrnem navštívili přes 600 přednášek, desítky hands-on-labů, poptali se na produktových stáncích a účastnili se pravděpodobně největší zahajovací přednášky (keynote) v jediném sále. Během ní byla mimo jiné oznámena také celosvětová dostupnost Exchange Serveru 2010.


Berlínské výstaviště je zcela monstrózní komplex, který v danou dobu hostoval více akcí, nicméně i tak se davy v celém areálu téměř ztrácely. TechEd “zabíral” pouze 4 či 5 výstavních hal a zbytek byl tak nějak volný. Pokud člověk netrefil správný vchod, mohl si udělat fajn procházku na dalších 30-50 minut, než došel na místo určení :).


Pro přiblížení pár fotografií…


hala  prednaska


Uvítací hala pojme odhadem tak 2000 lidí :). Přednášky na zajímavá témata byly téměř neustále plné.


messe  kfl-jirkah


Jižní vstup na výstaviště, kudy denně proudily davy lidí. I Jirka Hýzler (MVP) se přijel podívat :).


Za sebe můžu dodat jen tolik, že se většina mého týdne nesla ve znamení historky se změnou hesla. Totiž v pondělí na mě počítač vybafl cosi o tom, že bych si měl změnit heslo. Díky technologii Direct Access jsem tak z pohodlí hotelu opravdu učinil, nicméně vše se událo ve spěchu, těsně před odchodem na večeři. Ke svému překvapení jsem po návratu zjistil nejen to, že jsem si vlastně heslo měnil, ale také že si nejsem s to vzpomenout na jeho novou formu. Inu, po 13 letech v IT jsem poprvé volal helpdesk a žádal nápravu vlastní chyby :).


O TechEdu se toho dočtete pravděpodobně více i jinde. Minimálně ovšem na dvou portálech, o kterých víme – Moderní Správce a Optimalizované IT.


Tomáš > Nač kazit KFL-ův post tím, že jsem posledních pár dnů nedělal nic jiného než zadával finální nominace a renominace MVP-ků do našich interních "toolů", že se na mě poslední 3 večery uklízečky divně dívaly, co že jako ještě v práci dělám; že můj zevnějšek připomíná tvář dobrodruha vrátivšího se z dlouhé objevitelské výpravy; že jsem dostal tak lehce "vynadáno", proč už dva dny po sobě nejsem online (což chápu, že v IT světě je setsakramentsky dlouhá doba (:o))) ); že jsem více jak týden nenavštívil žádnou sociální síť, abych se tam svým přátelům pochlubil zase nějakou světobornou myšlenkou/statusem; že se zvoláním - Mea Culpa!!!! jsem se ještě dneska ráno ve 3/4 na jednu zalogoval do sítě a napravil jeden hřích, který jsem málem spáchal? Zkrátka a jasně, své poslední 4 dny bych přirovnal k nouzovému režimu se systémem MS-DOS (Safe Mode with Command Prompt) a jsem docela rád, že dnešním dnem mohu nabootovat zase do běžného prostředí.


Radim> Určitě si mnozí z vás pamatují - email, ve kterém vás žádáme o zpětnou vazbu, o ohodnocení vaší spokojenosti s naší pobočkou. Dnes nám přišly první výsledky a jsem velmi rád, že mohu říci, že nárůst spokojenosti, který zde byl před půl rokem, jsme udrželi. Vám všem velký dík za důvěru!!


Helena> Nejzajímavější událostí mého týdne je pravděpodobně reinstalace notebooku z Windows 7 RC na RTM. Naše IT oddělení si na nás, rozumějte mě a jiné netechnické typy, připravilo kouzelné překvapení - samoinstalaci. Představení bylo asi následující: odzálohujte si pc, přijďte do zasedací místnosti a my vám poradíme. Tvořit však budete sami. Musím říci, že již první bod byl problém. Kam jako mám odzálohovat pc? Co všechno si mám zazálohovat? Má obava, že svá data už nikdy neuvidím, byla velmi reálná. Kluci z IT se hodně pobavili, protože včerejší skupinka skutečně byla plně uživatelská. Párkrát nás vyděsili k smrti, svými nemístnými poznámkami o ztrátě všech mailů apod...Nakonec se nám ale počítače probraly do stavu, jako jsme je měli před tím. Stejné ikonky na ploše, oblíbené položky v IE atd....Zálohy byly provedeny pouze pro nouzový případ. A to je vše...zazvonil zvonek a pohádky je konec 🙂


Pěkný víkend všem přejí


KFL, Tomaash, Radim, Helča

Comments (0)

Skip to main content