Co IT týden dal: Jet-lag, Windows 7


KFL > Návrat z USA je vždy ve znamení několika věcí. Dohánění restů, vyřizovaní pošty, která nešla vyřídit ze zámoří, a potom také souboj s časovým posunem. Letos se mi zadařilo díky medikamentům v letadle usnout zhruba na 5 hodin, takže byl účinek rozhozeného organismu minimální. I přesto se mi ale včera zadařilo usínat v práci, po čtyřech dnech v ČR, kdy nejspíš metabolismu došlo, že jsem ho obelstil a tak vzal spravedlnost do svých rukou. Nakonec jsem sice zvítězil, ale dřina to byla strašlivá :). Asi vám nemusím popisovat, jaké to je, když sedíte za stolem a neudržíte otevřené oči, popř. neustále zíváte, čímž ve finále nakazíte všechny kolegy okolo...


Jinak se tento týden nic zase tak zvláštního nestalo, nicméně musím zmínit alespoň dostupnost Winows 7 RTM na portálech Technet/MSDN Subscription. Nový operační systém se tak v plné síle dostává mezi veřejnost a jsem moc zvědavý, jak budou vypadat reakce IT světa. Doposud šlo víceméně o pozitivní zprávy, tak budeme doufat, že to zůstane nadále. Osobně Windows 7 používám k plné spokojenosti od loňského listopadu na třech počítačích (a to včetně domácího Media Centeru, který je v provozu denně), prošel jsem všechny verze a před 2 týdny konečně přeinstaloval na 64-bitové RTM. Po této době snad můžu konstatovat, že mě Windows 7 fakt hodně baví. Tak ať stejně baví i vás :).


HELENA > U mě se týden nesl ve znamení plánování teambuildingu pro organizátory WUG a Microsoft Student Partners. Musím prozradit, že kluky čekají různé nástrahy a překvapení. S kolegou pilujeme stránky letošního ročníku Imagine Cupu, které budou uvedeny do ostrého provozu během příštího týdne. Skupina je založena i na facebooku, pokud máte zájem, jste vítáni. Poslední z mých hlavních činností bylo připravování letáků pro studentské programy. Příjemné činnosti, díky kterým týden utekl jako voda a dnes ráno jsem se díky tomu musela "dohadovat" se svou drahou polovičkou o tom, že už opravdu je pátek 🙂 Za což jsem tedy moc ráda, protože před námi má být hezký víkend. Vidím to na kola, koupání, grilování.


V týdnu jsem ještě zvítězila nad vstupními dveřmi od bytu, do jejichž rekonstukce jsem se bezhlavě pustila. Nebylo to tak snadné jak jsem si myslela, ale výsledek stojí za to.


Krásný a slunečný víkend,
KFL, Helča

Comments (2)

  1. Kazzan says:

    Gratulujeme k úspěšně odvedené práci. Myslím tedy ty dveře 🙂 Já měl problém naprosto opačný, už od středy se nějak předbíhám, takže dnes jsem záhadným duševním pochodem dospěl k faktu, že je dnes už úterý 11tého 🙁

  2. Jan Pilar says:

    Zajímalo by mě, který den mi vlastně schází. Prostě není možné, aby dneska byl pátek 🙂

Skip to main content