Windows XP Mode jde do fáze Release Candidate


Od 4. srpna 2009 je dostupná verze Release Candidate doplňku Windows XP Mode, určená pro operační systém Windows 7 Professional, Ultimate a Enterprise.


Tento doplněk je určen především malým a středním organizacím, kterým by měl pomoci snáze přejít na novou verzi operačního systému Windows 7 a řešit případné problémy s kompatibilitou aplikací. Verze Release Candidate je funkční s verzí Release Candidate a finální verzí systému Windows 7, která byla předána do výroby 22. července.


Na základě zpětné vazby od našich partnerů a zákazníků jsme přidali do verze Release Candidate některé nové funkce nebo vylepšení: • Možnost přidání USB zařízení k využití aplikací běžících ve Winodws XP Módu přímo z prostředí Windows 7. Lze tak použít tiskárny nebo USB datová úložiště bez nutnosti spouštět celý virtualizovaný systém Windows XP, ale pouze jednotlivé aplikace běžící v tomto módu.

 • Možnost využití Seznamů odkazů (Jump List) pro aplikace běžící v prostředí Windows XP Mode. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na aplikaci v hlavním panelu se zobrazí seznam naposledy otevřených souborů nebo webových stránek. 

 • Integrovaná nápověda pro nové uživatele prostředí Windows XP Mode.

 • Možnost vypnutí sdílení ovladačů mezi Windows 7 a prostředím Windows XP Mode.

 • Možnost změny úložiště pro změnové soubory virtuálních obrazů disku (Windows XP Mode differencing disk files).

Produkt ke stažení: http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx


Zároveň pro připomenutí dodáváme, že: • RC verze Windows 7 a WS2008 R2 budou dostupné ke stažení jen do 20. srpna 2009

 • produktové klíče pro RC verze půjdou generovat až do 22. října 2009

 • RC verze obou OS budou bez omezení fungovat až do února 2010


- Lukáš Křovák (Microsoft)
 

Comments (2)

 1. Kahy says:

  Chápu, že někde člověk informace čerpat musí, ale sprostě článek zkopírovat a podepsat se pod něj…to je síla. Posuďte sami -> http://pcworld.cz/novinky/microsoft-uvolnil-windows-xp-mode-release-candidate-7750

 2. KFL-MS says:

  Kahy> Jde o tiskové prohlášení, které je všude stejné :).

Skip to main content