Kdy dostanete Windows 7 RTM?


Brandon LeBlanc Windows 7Chápu, že to je důležitá otázka, která si zaslouží odpověď. Mnozí z vás vyjádřili touhu dozvědět se přesné datum, kdy se dostanete k RTM verzi Windows 7 (verze určená pro výrobu). Minulé pondělí jsem zveřejnil část informací o RTM verzi na blogu o Windows 7, abych objasnil mýty, které se kolem tohoto mezníku ve vývoji Windows 7 objevily. Součástí těchto informací byl i obecný časový plán toho, kdy se různé skupiny lidí dostanou k RTM sestavení Windows 7. Zde jsou k dispozici přesnější informace o tom, kdy se k RTM buildu dostanete. A musím znovu opakovat: to, kdy se k RTM verzi dostanete, záleží na tom, kdo jste.

Pro partnery a výrobce hardwaru (OEM): Nezávislí vývojáři a výrobci hardwaru (ISV a IHV) si budou moci stáhnout Windows 7 RTM prostřednictvím služby Microsoft Connect nebo MSDN od 6. srpna. Všichni víme, že mezi ISV a IHV v našem ekosystému panuje silná podpora Windows 7, jak na svém blogu minulý týden podrobně popsal Mike Nash (http://windowsteamblog.com/blogs/windows7/archive/2009/07/15/an-ecosystem-update-for-windows-7.aspx). Pokud patříte mezi partnery, kteří se na Windows 7 podílejí už nějakou dobu, nastal pro vás ten pravý čas dokončit testování na finální verzi Windows 7. Pro partnery, kteří se zatím Windows 7 nezabývali, pak nastal čas zapojit se. Můžete také navštívit web www.readyset7.com, kde se dozvíte podrobnosti o tom, jak se na příchod Windows 7 připravit.

Členové partnerských programů Microsoft Partner Program Gold / Certified Members získají přístup k Windows 7 RTM v anglickém jazyce prostřednictvím služby Microsoft Partner Network (MPN) Portal od 16. srpna. Od 1. října pak budou stejným způsobem dostupné i ostatní jazykové verze Windows 7.

Předplatitelé služby Microsoft Action Pack získají přístup ke stažení anglické verze Windows 7 RTM 23. srpna. Od 1. října budou dostupné ke stažení i zbývající jazykové varianty.

Výrobci hardwaru obdrží Windows 7 RTM přibližně dva dny po oficiálním ukončení vývoje, tedy v nejkratším možném čase, v jakém je možné zvládnout distribuci. Takřka okamžitý přístup k finální verzi Windows 7 výrobcům umožní zahájit přípravy vlastních obrazů Windows 7 pro distribuci s novými počítači. Víme, že výrobci počítačů se na Windows 7 těší a my se zase nemůžeme dočkat, až jim finální verzi Windows 7 předáme!

Pro firemní zákazníky: Pokud využíváte hromadné licence se službou Software Assurance, získáte přístup k Windows 7 ve verzi RTM v anglickém jazyce už 7. srpna prostřednictvím Volume License Service Center (VLSC). Ostatní jazykové balíčky pro Windows 7 RTM budou k dispozici za několik dalších týdnů.

Zákazníci využívající hromadné licence bez služby Software Assurance si budou moci Windows 7 pořídit prostřednictvím hromadné licence od prvního září tak, jak jsme to popsali na konferenci WPC minulý týden. Označte si tato data v kalendáři a začněte sestavovat plány nasazení!

Pro IT profesionály: Máte hned několik možností, jak se k Windows 7 RTM dostat. IT profesionálové s předplatným služby TechNet si budou moci stáhnout Windows 7 RTM v anglickém jazyce už 6. srpna, zbývající jazykové verze budou k dispozici od 1. října.

IT profesionálové ve firmách využívajících hromadné licence zjistí, jak se dostat k Windows 7 RTM v oddíle věnovaném firemním zákazníkům.

IT profesionálům nabízíme celou řadu nástrojů a podkladů, které jim umožní stát se experty na Windows 7 a usnadnit si jejich nasazení ve firmě. Tyto podklady jsou dostupné na stránkách Springboard Series na www.microsoft.com/springboard.

Pro vývojáře: Vývojáři s předplatným služby MSDN si budou moci Windows 7 RTM v anglické verzi stáhnout už 6. srpna, zbývající jazykové verze budou k dispozici od 1. října.

Pomoc při vývoji aplikací pro Windows 7 nebo aktualizaci stávajících aplikací s využitím nových funkcí Windows 7 nabízí vývojářům také blog Windows 7 for Developers na http://blogs.msdn.com/yochay/. Nezapomeňte si prohlédnout také Windows 7 Developers Guide na MSDN. A na Channel 9, channel9.msdn.com, nabízí skvělá videa!

Pro účastníky beta testu a nadšence: Účastníkům testování chceme vyjádřit obrovské díky za jejich čas a úsilí při vývoji Windows 7.

Vím, že kolovaly zvěsti o „rodinném balíčku“ pro Windows 7. Od účastníků testování a fanoušků Windows 7 jsme získali za uplynulé tři roky spoustu připomínek ve smyslu, že bychom měli nabídnout lepší řešení pro rodiny s větším počtem počítačů. Jsem proto moc rád, že můžu potvrdit existenci rodinného balíčku pro Windows 7 Home Premium (ve vybraných zemích), který umožní instalaci Windows až na tři počítače v jedné domácnosti.

Účastníci testování nicméně nezískají automaticky bezplatnou kopii Windows 7. Velká část testerů jsou předplatitelé služby TechNet, vy, kteří do této kategorie spadáte, si budete moci bezplatně stáhnout Windows 7 RTM v rámci svého předplatného krátce poté, co systém Windows 7 do stádia RTM dospěl.

Pokud přístup k TechNetu nemáte a čekáte na oficiální uvedení Windows 7 na trh (abyste vyrazili do obchodu nebo než vám přijde již objednaná kopie), můžete dál používat svou verzi RC. Vlastně ji můžete používat až do 1. června 2010, kdy její platnost vyprší (vyprchávat začne vlastně už 1. března 2010, kdy se systém začne v pevných časových intervalech restartovat).

Prostřednictvím Springboard Series se navíc krátce po dokončení verze RTM také chystáme zpřístupnit testovací verzi Windows 7 Professional pro IT profesionály. Více než 40 procent účastníků testování jsou IT profesionálové a tento krok jim nabídne včasný přístup k RTM verzi a umožní jim naplánovat nasazení Windows 7 v jejich prostředí.

Pro koncové zákazníky: Windows 7 bude možné koupit v obchodech samostatně nebo jako součást nového počítače od 22. října. České verze budou dostupné v obchodech od 31. října.

Brandon LeBlanc
Převzato z Windows 7 Team Blog

Comments (6)

 1. jarno says:

  Je k dispozici nějaká informace o dostupnosti Win7 v rámci programu MSDN AA? Myslím, že to bude zajímat docela dost studentů.

 2. blogCZSK says:

  V rámci MSDN AA budou Win7 zpřístupněny od 14.sprna.

 3. Petr says:

  je známá verze finalní /prodejní edice Win7? Hovoří se o build 6.1.7600.16385 a build 6.1.7600.16386!

 4. Zdenek says:

  Mam novy  PC stroj. procesor je Intel 2,4 GHz, Quadro, motherboardASUS P5B-VM-SE, operacni pamet celkem 8 GB (4x 2  GB DDR2 ), Graficka karta Nvïdia ZOTAC GeFORCE 9800GT s pameti 512MB  GDDR3 ,

  Presto me testovaci verze Win 7 RC  7100 neustale spadne pri stahovani vetsiho mnozstvi dat cca nad 1 GB . Co muze byt jtoho pricinou  ?

  prosim napiste Vasi odpoved na tuto adresu

  aabc1@seznam.cz

  English:

  I have a new PC machine. CPU is Intel 2.4 GHz, Quadro, motherboard ASUS P5B-VM-SE Memory 8 GB (4x 2 GB DDR2), Video Card ZOTAC Nvidia GeForce 9800GT with 512MB GDDR3 memory,

  Although my test version of Windows 7 RC 7100 constantly crashes when downloading more data about more than 1 GB. What could be the cause?

  please write your response to this address

  aabc1@seznam.cz

 5. gepy says:

  to Petr. Finalni prodejni verze je 6.1.7600.65922. Nicmene je to ve skutecnosti 6.1.7600.163856.1.7600.16385, ktera jen obsahuje zaplaty, ktere mezitim vysly, a ktere byste jinak musel stahovat…

 6. Michal Zobec says:

  příjemné překvapení dne – všechny nově vydané systémy (windows 7, windows server 2008 r2) jsou česky, přestože to bylo slibováno na 1. říjen 2009 🙂

  http://www.michalzobec.cz/2009/08/15/microsoft-windows-7-v-cestine-k-dispozici-ceske-jazykove-balicky/

Skip to main content