Co IT rok dal


Protože je léto, k němuž patří pohodovější tempo života, připravili jsme pro vás delší variantu oblíbené série Co IT týden dal. Tyhle články totiž patří dlouhodobě k nejčtenějším, čili nás napadlo, že trochu odlehčení nebude na škodu ani v letním vydání Technet Flashe.


KFL > Microsoft funguje na bázi fiskálního, nebo chcete-li hospodářského roku, který běží od července do června. Vysvětlení je na místě, abyste se třeba nedivili, proč uprostřed léta píšeme o tom, co rok dal :).


A že toho dal hodně. Když pomineme razantní nástup Windows 7 a Windows Serveru 2008 R2, které už od beta verze vykazovaly velmi slušnou výkonnost a především pak zájem veřejnosti, máme tu pořád spoustu událostí. Technet konference 2009, které ve třech městech „obsloužily“ přes 1100 návštěvníků, desítky Windows User Group meetingů během celého roku, k tomu spousta novinek, aktualizací, bezpečnostních záležitostí, Technet Flash, blog, fóra, nově i MSTV... K tomu jsme přibrali služby sociálních sítí, které se pokoušíme používat, čili nás najdete jak na Twitteru, tak na Facebooku. Zkrátka z pohledu IT odborníků toho bylo opravdu hodně a doufáme, že jsme uspokojili většinu vašich potřeb, především z pohledu informací.


Pokud se podívám na naše páteční posty, nezbývá než s trochou nostalgie zavzpomínat. Mám za to, že nebudu sám, protože série CITD vychází prakticky 2 roky. Upřímně řečeno, nezdá se to. Během té doby jsme se pošťuchovali navzájem s kolegy, vyhlásili několik soutěží a výherců a poskytli vám informace, které byste na technickém blogu nejspíš nečekali. Pokusy o suchý IT humor jsou naším koníčkem a jak se zdá, pořád vás to baví.. Proto se zatím nebudeme zabývat myšlenkou na jeho úpravu či výměnou za něco jiného. Pochybuju totiž, že by nás napadlo něco lepšího nebo snad vtipnějšího.


Nevyhnu se ani menší statistice samotného Technet Blogu, protože i přes různé sezónní vlivy a výkyvy v pravidelnosti máme velmi pěkných 1000+ unikátních návštěvníků denně, ve špičkách a při zajímavých tématech ještě více. Vydali jsme pro vás na 255 postů, a k tomu 80 větších článků, komentářů je na blogu nepočítaně.


Inu a pokud se zaměřím pouze na to, co se dělo během toho roku se mnou.. prakticky nic :). Pořád se starám o Technet Blog, o články do Flashe, o IT videa v MSTV, spoluorganizuji Technet konference, čas od času vyrazím někam předstírat prezentační dovednosti a...a...a... Zkrátka u mě beze změny. Prozatím :).Helena > Pro mě se nejedná o shrnutí celého roku, nýbrž jen druhého pololetí, ve kterém jsem vstoupila do řad zaměstnanců společnosti Microsoft a k tomuto skvělému týmu mých drahých kolegů. Začátky byly krušné. V době nástupu se vše chystalo na pololetní výsledky a člověk nestíhal dění kolem sebe. Všichni hekticky poletovali po chodbách, zasedací místnosti byly obsazeny od brzkých ranních hodin až po večerní a kalendáře se plnily meetingy.


Má práce byla prioritně o komunitě a tak jsem se upnula tímto směrem. V prosinci jsme rozjeli pobočku v Karlových Varech. Díky tomu jsem se do tohoto lázeňského města poprvé v životě podívala a ochutnala všech 13 zdravých pramenů. Musím ale říci, že nezachutnaly. Kolemjdoucí, který pozoroval můj zkřivený výraz s úsměvem dodal, že nejléčivější a nejdzdravější je pramen čtrnáctý – Karlovarská Becherovka :). Na jaře se nám potom Windows User Group rozrostla ještě o Zlín a Znojmo, čím jsme dosáhli relativně hezkého pokrytí celé České republiky. V tomto měsíci oslavil WUG své 5-té narozeniny a já klukům přeji, aby měli spousty elánu, dobrých nápadů a aby jim to klapalo jako hodinky.


Začátkem letošního roku začal KFL organizovat TechNet konferenci. O této akci jsem před tím slyšela jen z vyprávění a doslechu. Musím smeknout před celým organizačním týmem, protože to teprve člověk vidí, co se za tím skrývá práce. Myslím, že největší odměnou byla ale vaše spojenost a pozitivní feedback, stejně jako nejvyšší dosažené skóre v hodnocení celé akce.


Do zadání jednoho úkolu jsem si naivně myslela, že celkem zvládám ovládat Word. Bylo mi zadáno vytvoření TechNet brožury, kde bychom vám představili naše služby. Přiznávám se, že jsem zjistila pravý opak. Spousty neobjevených funkcí a spousty času. Neobešlo se to i bez slz beznaděje. Zde chci poděkovat jednomu nejmenovanému kolegovi, který mi svým osobitým způsobem velmi pomohl a já díky tomu vyhrála :). Brožura je na světě. Pro vás k dispozici zde.


Na květen jsem chystala dny otevřených dveří. Velká premiéra. Nikdy jsem nic takového předtím nedělala a tréma byla obrovská. Hosté ale byli báječní a společnými silami jsme to zvládli myslím v příjemném duchu. Pokud bude zájem z vaší strany, není problém přichystat další akci tohoto druhu.


Závěr roku byl opět ve velkém spěchu, se spoustou změn. I já jsem získala novou náplň práce a k mé stávající mi přibyly novinky. Držte mi palce, aby mi to šlo od ruky.


Tomáš > Tak především mě mrzí, že kolega KFL se mnou trávím čím dál tím méně času. Odsedl si a první dva dny v týdnu tráví kdesi ve vývojářské jednotce. To se pak podepíše na celoroční práci a produktivitě. Když ještě k tomu přičtu invektiva, kterými mě během roku častoval....udělejte si sami obrázek:....pak těžko mohu uplynulý fiskální IT rok blahořečit :).


Ale vážně, z pohledu změn byl pro mě uplynulý fiskální rok (jak u nás říkáme FY09 – zajisté jste již slyšeli o používání nepřeberného množství zkratek v naší firmě) poměrně zajímavý. V říjnu loňského roku jsem změnil svojí pozici a zaměření a stal se z „Komunitního Leada“ osobou zodpovědnou za MVP program pro ČR, Maďarsko, Polsko a Slovensko. Tím se mi otevřela brána do světa (poměrně trefný popis) komunit v ostatních zemích. Je zajímavé porovnávat, jak do jisté míry fungují komunity podobně po celém světě a přeci si zachovávají vlastní tvář, danou kulturními a společenskými podmínkami v té, či oné zemi. Zároveň jsem ještě předával svojí práci a zkušenosti nové kolegyňce v teamu, Heleně Meisnerové.


Nebudeme si nalhávat, že i do naší „branže“ se nepromítla celosvětová „krize“, takže ne vždy bylo během FY09 (viz výše uvedené vysvětlení) veselo. Nechci si hrát na komentátora, to za mě zastanou jiní. Pevně však doufám, že se pomalu, ale jistě, blýská na lepší časy.


Konec roku fiskálního přinesl docela zajímavou změnu – s kolegou z Itálie jsme vytvořili tým zodpovědný za podporu MVP programu pro 19 zemí ve Střední a Východní Evropě (jak mi říkáme CEE – Central and Eastern Europe), čímž vzniká další zajímavý podklad pro rubriku Co IT-rok dal za FY10 :).


 


V závěru bychom vám rádi poděkovali za celoroční přízeň a budeme doufat, že se s vámi budeme setkávat i nadále, ať už v tomto nebo dalších IT rocích :).


- Váš IT Pro tým

Comments (0)

Skip to main content