Znáte Miroslava Tišera?


Jméno Miroslav Tišer bylo je a předpokládám, že i nadále bude synonymem znalostí a relevantních odpovědí na “Microsoftích” dizkuzních skupinách a fórech, kam jeho nositel přispívá již řadu let. Jsem proto velice rád, že vám mohu představit tohoto “chlapíka” také v jiném světle:

Miroslav Tišer – Directory ServicesMiroslav Tišer (Directory Services MVP) vystudoval ZČU v Plzni, držitel MCSE a Citrix Certified Administrator. V současnosti pracuje ve firmě 3NET a.s. v Teplicích v oddělení technické podpory.


 


 


Základní představu už máte a teď je čas na otázky:

Jak jste se dostal k oboru, který Vás živí?


Poměrně přímočarou cestou. Jsem praštěnej technikou do hlavy 🙂


Tedy už na základní škole jsem si hrál s pájkou, chodil do elektronického kroužku a těšil se, že budu "hardwérák", i když se tomu tak zatím neříkalo. Pak elektrotechnická průmyslovka se zaměřením na tehdejší výpočetní techniku. Takže jsme zhruba od svých 17-ti let uměli navrhovat počítače na bázi CPU intel 8080 [ono to není zase tak moc složité 🙂 ], programovali jsme ve strojáku a pořád se těšili na dráhu HW techniků. Největší zábava na intru byla operace ZX Spectra, při které se vyměnilo 16kB paměti za 64kB a pomocí speciálního bastlu jsme mohli vyměňovat ROM za RAM, což mělo netušené možnosti = výměna ROMky za pochodu, lepší kopírák programů apod. 🙂 Ale to jsem se jen nechal unést nostalgií.


Pak přišel rok 1989 a vysoká škola opět se "správným zaměřením". Změnou režimu se změnila i používaná technika, nastoupili PC-čka, přišly sítě, Internet, mobily...


Teď jsem "systémová a technická podpora" a o HW se mi už jen zdá 🙂 Ale práci mám dost rozmanitou, takže se nenudím. Například občas pracovně lezu na 100m komín, na kterém jsou antény.Čeho si vážíte na ocenění MVP?


Že mám pěknou Microsoft bundu? 🙂 Vážně: chápu ho jako ocenění mé snahy pomáhat ostatním s jejich problémy.Co děláte, když zrovna neřešíte IT technologie?


Je to divné, ale snažím se chovat jako běžný člověk 🙂 Mám rodinu, občas rekreačně sportuji - kolo, brusle, snowboard, běžky. Spím, jím a rád piju pivo.Jak byste definoval typického "ajtíka"?


Obávám se, že pojem "typický ajtík" je podobný termínu "šílený vědec" z brakových románů. Skutečnost je tedy úplně jiná a "ajťáka" prozradí jedině jeho "divná mluva": včera jsem naloudoval do systému nové dyvajz drajvry, ale nešlo mi přimontovat pole a tak jsem ještě musel do rejd řadiče aploudnout novej firmvér...Kdy jste naposledy shodil nedopatřením nějaký server?


Občas se zadaří 🙂 Naposled s kolegou elektrikářem, kterej si nechtěně "drcnul" do nesprávné napájecí šňůry. Ale bylo to na mě, odpovědný pracovník jsem byl já 🙂Vaše nejoblíbenější hláška, krédo, motto, životní filozofie?


Při pravděpodobnosti, že se nějaká věc může přihodit s pravděpodobností milion ku jedné, přihodí se pravidelně devětkrát z deseti případů - Zeměplocha.


Galaxie je drsná a pokud v ní chcete přežít, musíte vědět, kde máte ručník! - Stopařův průvodce po Galaxii.Je něco zajímavého, co byste chtěl o sobě prozradit ostatním?


O víkendu jsem si užil báječnou jízdu cestou necestou, lesem a v bahně na OT-90 (modernizované BVP-1), protože soused jedno "vyřazené" vlastní. Kam se hrabou čtyřkolky, pásy jsou pásy. Takže je to zajímavá informace hlavně o sousedovi a jeho "vozítku" 🙂Jakou hudbu rád posloucháte?


A opět ta technika v hlavě... Jarre, Vangelis, Oldfield, Depeche Mode...Jaký film Vás poslední dobou nejvíce zaujal?


Že by nějaké sci-fi? Momentálně si (když mám čas) vychutnám v TV seriál Futurama.Kde se s Vámi mohou lidé v nejbližší době setkat?


Jsem osoba vezkrze virtuální. Klidně je možné, že pod mým jménem vystupuje celý tým lidí a moje jméno je jen nastrčený "bílý kůň" 🙂 Takže setkat osobně asi moc ne, běžné masové akce v podstatě nenavštěvuji. Ale jinak jsem stále k dispozici na diskuzních skupinách Microsoftu:


http://social.technet.microsoft.com/Forums/cs-CZ/categories/


http://www.microsoft.com/cze/communities/skupiny/default.mspxCo se chystáte dělat o tomto víkendu?


O minulém to bylo to BVP-čko, teď to bude pravděpodobně brigáda na chatě, pokud povodně dovolí k ní dojet.Co byste vzkázal našim čtenářům?


Že nejsem tak ulítlej, jak by se z tohoto článku na první pohled mohlo zdát. Jsem v podstatě normální 😉
Pěkný den přejí

- Miroslav Tišer a Tomáš

Comments (1)

  1. LC says:

    A ja mela za to ze, ze nejoblibenejsi hláška, krédo, motto, životní filozofie, je:

    "I think you ought to know I’m feeling very depressed …and then of course I’ve got this terrible pain in all the diodes down my left hand side." -The Hitchhicker Guide to Galaxy

Skip to main content