Co IT-týden dal: Změny, ručičky, Playboy, únava a Berlín


Tomáš > Týden v mém podání se nesl ve znamení změn v našem interním týmu, přípravy výsledků MVP nominací a renominací, několikerých konferenčních hovorů a Live Meetingů a v neposlední řadě rovněž vydání rozhovoru se Spigim - ASP .NET MVP-kem z Popradu. Celkem klidný týden, mohu-li říci. To víte, přichází okurková sezóna, kdy událostí bude spíše méně než více.


Z mimopracovních věcí mě zaujaly dvě - Včera jsem v tramvaji projížděl kolem pěkného čtyřdveřového Bentleye, což je limuzína k pohledání. Na tom by nebylo nic tak zajímavého, kdyby se na zadním skle nevyjímala samolepka "Z" v trojúhelníku. Už jsem viděl, že některé autoškoly vyučují v Audi A6 Allroad, ale Bentley pro začátečníky......asi tomu nerozumím (:o))).


Druhou věcí je zjštění, že KFL nerozumí hodinkám. Měl jsem jej za hodinářského gurua, ale po jeho setkání s ještě větším šílencem, jsme oba naznali, že KFL je prostě podprůměrný hodinářský nadšenec. Věci vždy nejsou takové, jak si je představujeme (:o))).


KFL > Do určité míry je cítit zpomalení aktivit, resp. začátek okurkové sezony. Lidé chystají dovolené, školní rok končí, však to znáte. Čili se neděje tolik věcí, které se dějí normálně, což ovšem neznamená, že bychom se snad flákali. To jen, aby bylo jasno :). V týdnu jsem řešil pár věcí, které stojí za zmínku - například instalace cca 50 netbooků pro festival v Karlových Varech, s kterou jsem pomáhal Štěpánovi Bechynskému a Ondrovi Výškovi. A taky zahájení prací na překladech videí, která jsme linkovali minulý týden. A mezi tím rutina, e-maily, klasika.


Ve volném čase jsem se věnoval instalaci domácího WS2008 R2 serveru, abych na něj přesunul weby svoje, známých atd., no a kromě toho, jak píše Tomáš, jsem se znovu dozvěděl, jak vlastně vůbec nic nevím o tikajících strojích. Rozumějte, každý má nějakou tu libůstku a u mě jsou to právě hodinky. Měl jsem za to, že se celkem obstojně orientuji v dané problematice (značky, strojky, technika), ale jedna schůzka se stejně postiženým kolegou z hodinkového diskuzního fóra mě naprosto vyvedla z omylu. A tak jsem začal studovat jemnou mechaniku, základy hodinařiny a historii několika značek, abych si spravil reputaci a především mohl ohromovat Tomáše svými znalostmi :)). Inu, každý máme něco.


Na závěr nemůžu vynechat link na článek Dalibora Kačmáře z MSDN blogu, který se výjimečně nevěnuje programování, ale spíše... no však uvidíte sami ;).


Helena > Okurková sezóna na mě zatím nedolehla, očekávám její zahájení až příští týden. Tento týden se sesypalo spousty dodělávek a restů, tudíž moc pohody nebylo. Ještě o víkendu pár drobností a od příštího týdne už snad zavládne klid.


Včera jsem byla na dalším setkání WUG ve Zlíně, kde přednášel Ondra Ševeček. Vládla tradičně příjemná nálada a bylo klasické české občerstvení, které mě pobavilo - řízek s chlebem 🙂 Horší byla cesta domů, kdy na mě dolehla únava jako hrom. Ještě, že jsem nejela sama a mohla jsem odevzdat řízení. Zastavilo se na 90 km D1 na pauzu a doplnění bašty pro autíčko. Asi jsem byla vážně hodně přetažená, protože toho, že nádrž je již plná jsem zjistila až v okamžiku, kdy mi tekla nafta do bot 🙂 Nu což, stane se, že 🙂


Radim > Mě ponejvíce zaměstnávaly plány na příští fiskální rok (začínáme jej v červenci), potom také přemýšlení/obíhání kolegů ohledně TechNet konference - zatím není vůbec jistá, snad budeme vědět více příští týden. Rovněž zahajujeme aktivity týkající se TechEdu, letos bude od 9. do 13. listopadu v Berlíně.


 


Pěkný víkend všem přejí,
Tomáš, KFL, Helča a Radim

Comments (1)

  1. Serža says:

    KFL: joo, člověk se furt učí 🙂

    HH: nějakou přednášku OŠ budu zase muset vychytat, 1) hodně toho umí a 2) umí to i prezentovat

Skip to main content