Znáte Martina Pavlise?


Přiznávám, že v případě Martina Pavlise (Exchange MVP) je otázka, zda-li jej znáte, poměrně nemístným žertem. Na druhou stranu o sobě v níže uvedených odpovědích prozrazuje leccos zajímavého. Ale pěkně popořadě:
Martin Pavlis je nezávislý konzultant a odborný lektor, držitel titulů MCT a MCSE+S+E. Specializuje se na konzultace k produktům ISA Server, Exchange Server, Active Directory a technologií Windows Clusteringu pro střední a velké organizace.
 


 


Inu Martine:


Jak ses dostal k oboru, který Tě živí?


Tohle je opravdu vtipná historka a rovnou podotýkám, že se nejedná a nic smyšleného, ale o čistou pravdu. Možná, že o mně víš, že jsem kdysi vystudoval Konzervatoř v Praze a že jsem se hraním na různé druhy kytar v několika skupinách i živil. Jednou jsem jel takhle stopem ze Španělska a povedlo se mi zastavit německého hudebního manažera, který sháněl skupinu pro spřátelenou cestovní kancelář na Mallorce, aby tam bavila turisty. Znáš to – turista je na dovolené, chce se večer na hotelu bavit a ideální je, když mu k tomu někdo vesele vyhrává jeho oblíbené písničky. Je mi jasné, že to sice nevypadá jako snová hudební kariéra na MTV, ale na druhou stranu za to byly slíbeny prima prachy, tak proč ne. No a následuje historka jak z nějakého investigativního pořadu na Nově. Odjeli jsme na Mallorku a bavili turisty. Bydleli v super hotelech a měli se snově – tenkrát jsem studoval, neměl totálně žádné peníze a bydlet najednou v takových hotelech byla pecka. Jenže… cestovní kancelář po cca 4 dnech vyhlásila bankrot a nechala nás na ostrově. Což je problém, nevede odtamtud žádná silnice a tak jediná možnost je letadlo a nebo loď, což ovšem stojí peníze. A ty jsme my neměli. Z hotelu nás vyhodili, spali jsme na pláži, fakt jízda. Dokonce jsme neměli nakonec ani na jídlo a pamatuju si jeden den, jak jsme jedli jen vařené brambory ze solí :o). Nebudu to prodlužovat – nakonec to skončilo dobře, hraním na ulicích a hospodách jsme si vydělali na letenky domů a vše dobře dopadlo. A jakou, že to má spojitost v IT? No… po našem manažerovi, který nás do celé situace dostal „zbylo“ na hotelu písíčko. Na tu dobu pěkná 486. Tak jsme mu jej zabavili a shodou okolností zůstalo mě. No a potom už to šlo cestou klasického závisláka – počítač mě zaujal, získal a nakonec zcela pohltil, takže, když jsem po několika letech pověsil hudební kariéru na hřebík, tak jsem přesně věděl, co chci dělat. No a tím teď už víš i to, proč tak rád prezentuji – vracím se tak do doby, kdy jsem hrál na pódiu na kytaru :).


Čeho si vážíš na ocenění MVP?


Jednoznačně toho, že se jedná o nejvyšší možné ocenění na poli Microsoftu, které mi otevřelo dveře k produktovým týmům, k možnosti ovlivnit budoucnost konkrétní Microsoft technologie a být tak vždy o krok napřed.


Co děláš, když zrovna neřešíš IT technologie?


Hraju tenis, jezdím na inlinech, věnuju se svému psovi/fence Emmě a pokud to jde, cestuji kde se dá (viz. http://pavlis.ontheroad.to).


Jak bys definoval typického "ajtíka"?


Ajtík je podle mě člověk, co sedí v potemnělé místnosti, zásadně jí pizzu a na stole má zapálenou cigaretu, na kterou neustále zapomíná (je pohlcen problémem), a tak zapaluje jednu za druhou, aby na ni opět ihned zapomněl a to celé pořád dokola :).


Kdy jsi naposledy shodil nedopatřením nějaký server?


Snažím se tomu předcházet, ale občas se to stane... Onehdá jsem ve 3h ráno konečně něco dořešil na serveru, který byl na páteřním hostingu. Prima, řekl jsem si - teď ještě odpojit VPN a jdu spát. A jak jsem už byl unavený, spletl jsem si síťové karty a místo „Odpojit“ u VPN spojení jsem vybral „Disable“ na LAN adaptéru. Když jsem potom jel noční a prázdnou Prahou na Želivského do serverhousingu, celou cestu jsem nadával jako Bruce Willis v Pulp Fiction, když se vrací pro zapomenuté hodinky :).


Jakou hudbu rád posloucháš?
Aktuálně se mi hrozné líbí nová deska Alanis Morissette, potom jsem objevil prima irskou skupinu The Script a na dálnici si dávám DJ sety z rádia Evolved.fm, hlavně Nicka Warrena, ten je super!


Tvá nejoblíbenější hláška, krédo, motto, životní filozofie?
Než můžu něco zavrhnout, musím to nejprve vyzkoušet (viz: http://pavlis.ontheroad.to/show/i-did-it-martin).


Kde se s Tebou mohou lidé v nejbližší době setkat?


Aktuálně asi na setkáních WUG.cz po celé ČR, kde budu seznamovat ty, kteří si mě přijdou poslechnout, s novinkami Exchange Server 2010.


Co se chystáš dělat o tomto víkendu?


Domácí práce, které se mi nechce dělat, když je hezky, a samozřejmě půjdu několikrát na tenis!


Co Tě v osobním životě dokáže rozladit?


Kde co J. Jsem impulzivní – to je ta moje umělecká historie. Ale s věkem se to zlepšuje…


Co bys vzkázal našim čtenářům?


Že nový Star Trek je fakt super! 🙂- Tomáš

Comments (1)

  1. ina says:

    Neznate paysec od hellomobile?pry je to nejaka novinka.

Skip to main content