Co IT-týden dal: Citrónek, BitLocker, vyčerpaný KFL


Helena > On už je zase pátek? Přijde mi, že tento týden utekl jako voda. Připravujeme brožuru o našich službách a já nad ní trávím spousty času. Všechno okolo nějak letí. Mimo sezení u stolu jsem si udělala výlet na Moravu a navštívila jsem NOVĚ ZALOŽENOU pobočku Windows User Group ve Zlíně. Cestou jsem si užila aprílové počasí plné sněhu, deště a místy sluníčka. Kéž by se už chtělo definitivně oteplit a být pěkně. Premiérově jsem tento týden okusila squash. Byla jsem úplně vyřízená, celé tělo mě bolelo ještě 3 dny, ale dnes mi přišla objednaná raketa, tak se těším na další hodinky. Dále jsem oslavila s jedním nejmenovaným kolegou narozeniny a padlo spousty šampaňského a on vypil i velké množství citrónku do čaje 🙂 Dovede si tedy asi představit, jak oslava byla veselá. Tedy abych to shrnula - tento týden byl pro mě náročný a moc se těším na nadcházející, snad odpočinkový víkend.


A abych nezapoměla, včera jsem dostala tip na zajímavou novinku od našeho čtenáře.                                                                                                  


Tomáš > Ten citrónek do čaje byl pěkně slabý a jedna nejmenovaná kolegyně mi ho lila přímo do chřtánu (jakmile zjistila, že citrónek se mnou nic nedělá). Poslední celý březnový týden se v mém případě nesl ve znamení reportování a řešení tzv. Service requestů. Současně jsem byl naším IT vyzván, abych si na svůj počítač aplikoval BitLocker - poprvé v životě jsem viděl "progres bar" postupující po desetinných místech. KFL při svých zkušenostech mi aktivně asistoval (parafrázuji: "klikni tam, dej další a dělej!" (:o))) ). Mno a chvíli před půlnocí byl disk zašifrován. Z mé strany je to vše, snad jen omluvím kolegu KFL, jež velice unaven a vyčerpán odešel dnes od svého soustruhu o něco dříve. A ještě si trochu rýpnu do Helenky, kterou jsme tu před její cestou do Zlína pěkně rozhodili z kontextu. Není divu, jednou vyhlédla z okna a poměrně hustě sněžilo, za 5 minut svítilo sluníčko, aby za dalších 5 minut začalo opět hustě sněžit. No a znáte D1-čku, především na Vysočině jsou teploty nevyzpytatelné a Helča měla obavu, aby ve Zlíně byla včas. Vehementně jsme jí tu podporovali, avšak ne zrovna stylem, který by ji uklidnil. Nakonec vše zvládla v pohodě.Pěkný víkend přejí


Helena, Tomáš, Radim a vyčerpaný KFL

Comments (2)

  1. Pe says:

    Moc nerozumim te horke novince 🙂 o R2 uz vime dlouho a jeji postupne uvolnovani jde podle planu, ze by PR?

  2. PR says:

    Ahoj Petre,

    PR od PR – to moc vtipne není :-).

    Urcite vis, že se nejedna o prvni BETA verzi, ale o Release Candidate. Chtel ukazat co noveho je zde oproti BETA verzi, ktera byla na podzim. Pokud vim, na strankach Technet blogu se neinformuje jen o finalnich verzich produktu.

Skip to main content