Co IT-týden dal: O5 Z5, Technet over


Tomáš > Po čtrnácti dnech, které jsem strávil mimo republiku (MVP Summit + dovolená) jsem se opět vrátil k soustruhu. Průběžně jsem si kontroloval příchozí e-maily, přesto zhruba po 4 dnech, kdy jsem svůj mailbox neviděl, objevilo se zde přes 250 příchozích e-mailů. Týden začal věru pěkně – aklimatizací a e-mailovou čistkou. Následovaly meetingy a řešení restů, a tak jsem si říkal, jak rychle se člověk dokáže přepnout do pracovního procesu, respektive, jak rychle dokáže pracovní proces člověka pohltit.


K uplynulému období (tedy k MVP Summitu) připravuji samostatný příspěvek. Co jsme vyváděli po MVP Summitu, můžete vidět na spodních dvou fotkách (najeli jsme 2030 mil za 5 dnů po celé Kalifornii, části Nevady a Arizony). Hranolky ani burger jsem si po návratu ještě nedal (:o))).


 MVP Summit Jiný pohled na Campus


 General Sherman (nejtlustší sequoia na světě) - to malé sedící je kolega MVPk První pohled na Grand CanyonKFL > Po ukončeném maratonu Technet konferencí jsem se i já věnoval restům a také netrpělivému očekávání vyhodnocených dotazníků od účastníků akce. Jak už jsme nespočetněkrát opakovali, zpětná vazba je pro nás důležitá a letošní konference byly téměř do písmene "ušity na míru" podle toho, co jsme se dozvěděli posledně. A jak se ukázalo, vyplatilo se to. Celkové "skóre" akce vyšlo 7,12 z 9, což je velmi slušné, zvlášť v porovnání s konferencemi roku 2007, kdy průměr hodnocení dosáhl jen na 6,5 - děkujeme! Z negativních poznámek můžu (kromě vtipných komentářů, ke kterým se někdy později ještě vrátím) vytáhnout např. frontu na jídlo, přesolený guláš v Brně :), naopak málo jídla v Praze a také nepohodlné židle či absenci wifi sítě v sále. Kladně se naopak hodnotilo plátno v Praze, prezentace, dema a celková organizace - čili věci, které můžeme přímo ovlivnit.


K absenci wifi sítě si neodpustím poznámku - přemýšleli jsme o ní, ale nakonec jsme ji zavrhli z několika důvodů. Máme za to, že konference je od toho, aby tam člověk poslouchal a sledoval, nikoli pro možnost vyřizování e-mailů nebo surfování po netu :). Nehledě k rušení ostatních účastníků. Navíc vykrýt 700 lidí dostatečnou kapacitou sítě by bylo finančně natolik nákladné, že bychom museli ubrat někde jinde - např. u jídla. A nakonec - kdyby tam wifi byla, určitě by nefungovala úplně všem, popř. by byla pomalá, takže bychom se nakonec dověděli, že wifi fajn, ale neumíme ji pořádně zapojit ;). Z toho důvodu byly zřízeny na konferenci pevné body ve foyeur, které zajišťovaly klid na práci, pevné připojení a zároveň i zdroj elektřiny.


Tímto bych celý blok Technet konferencí pro tento rok už uzavřel :). Bylo toho napsáno a namluveno dost, a všechno dobře dopadlo :). Teď už si jen počkejte na zveřejnění záznamů z Prahy, o kterých vám dáme včas vědět.


Radim> Uff, další hektiše týden, ale proti minulému týdnu naprostá "nuda" (už jen od 8-6h a trošku večer 🙂 ). Jinak příští týden se můžeme vidět ve Zlíně na Security konferenci a potom večer na prvním WUG meetingu ve Zlíně!!


Příjemný víkend,
Tomáš, KFL

Comments (0)

Skip to main content