Co IT-týden dal: zubař, pokuty a trocha nostalgie


KFL > Nejdřív jsem chtěl začít tenhle post nějak dramaticky. Například větou 'Já radši nic nepíšu,' protože jsem se většinu času věnoval Technet konferencím. Ale nakonec jsme se dohodli, že nebudu zase trapnej a něco vyplodím. Hned se nabízí několik off-topic témat, třeba moje návštěvy u zubaře. Za poslední rok a půl jsem jich absolvoval víc, než za posledních 20 let. Což je možná ten důvod, proč jsem na křesle prakticky každý týden. Poprvé mě chytil zub před posledními TN konferencemi a jeho likvidace a obnova skončila před 2 týdny. Další mě chytil v listopadu, den před odletem do Barcelony, u něj byl naštěstí proces rychlejší. Dodělali jsme ho v lednu. Jenže teď se zubařka baví tím, že mi nachází další místa, kterým je třeba se věnovat a můj kalendář obsahuje minimálně dvě až tři návštěvy zubařské ordinace měsíčně. Že se zubařů bojím, to není třeba zmiňovat a Supracain je můj nejlepší kamarád. Znám jen velmi málo lidí, kteří by tam chodili s nadšením, anebo beze strachu. Teď už jen čekám, kdy mě začne manželka podezírat, jestli za tou pravidelností není něco jiného ;)).


Tomáš > Já se ve svém odstavci zaměřím také na "offtopic" věci, a to pokuty. V pondělí nad ránem (2:14 AM) jsem se vrátil z Polska, kde jsem kromě pěkného víkendu stihl dostat i tzv. Mandat Karny (volně přeloženo jako bloková pokuta). Aby ne, 79 km/h na padesátce tam penalizují stejně, jako u nás. Zachránili mě dvě věci: spolujezdec, který byl Polák (po tomto zjištění se z 300 PLN stalo rázem 200 PLN), a má fotka v uniformě, kterou mám na jednom ze svých dokladů (po zjištění, že jsem měl kdysi co do činění s armádou, následovala úprava na 100 PLN). Po návratu z Polska a cestě domů mezi druhou a třetí hodinou ranní jsem opět potkal Policii. Vjel jsem totiž do míst, kam se mezi dvaadvacátou a pátou hodinou nesmí. Zachránila mě opět fotka a především chybný názor, že zákaz již dávno neplatí. Tímto poznatkem jsem totiž tak popletl Městskou Policii, že mě nechali odjet a jali se sami na vlastní oči přesvědčit, zda-li mám pravdu já, či oni.


Příštích 14 dnů jsem v USA na MVP Summitu 2009, tak se zde mějte pěkně a já vám po svém návratu poreferuji o zážitcích.
 


Helena > Zubaři, jejej to je ale ošklivé téma. Před 3 měsíci jsem byla u své zubařky naposledy a když mi pravila, co vše mě ještě čeká, rozhodla jsem se k ní od té doby nejít. Vím, že to není správný přístup, ale dokud mě nic nebolí, nejdu tam. Této skupiny lidí se bojím snad více, než pavouků 🙂 Byla jsem ale v týdnu u jiného lékaře - na preventivní vstupní prohlídce a krom toho, že mi tam upířím způsobem vysosli krve trochu moc, ještě mi řekli, že mám jednu ledvinu "šišatou" 🙂 Před vstupní prohlídkou jsem měla tu čest číst si svou kompletní zdravotní dokumentaci a musím vám tedy říci, že tam člověk najde věci. Zjistila jsem kupříkladu, že vážím stejně už 7 let a že jsem ve 3 letech uměla: jistě chodit, vyhýbat se překážkám, střídat nožičky při chůzi po schodech, postavit věž z 9-ti kostiček, obracet listy v knížce, namalovat kroužek, podat míč mámě a spousty dalších věcí 🙂 Vážně mohu tuto "literaturu" vřele doporučit, pokud se chcete pobavit.


A ještě vám musím něco prásknout - Radim se stal panem INŽENÝREM za krásného ceremoniálu na Mendelově univerzitě v Brně. Tudíž na tomto místě bych mu ještě jednou za nás všechny chtěla pogratulovat.


Radim > Vím, že je to neslušné ... tedy aktualizovat články po jejich vydání, ale čtu si tyto řádky a nestačím se divit, co všechno Helča, Tomáš a Karel zažili a že jsem některý věcí byl také přítomen! Tedy pozdě ale přece 🙂 Musím se také vyjádřit k zubaři, ale v opačném smyslu, zubařů se totiž vůbec nebojím, zažil jsem si s nimi opravdu hodně v mládí (resekce apod.) a od té doby je to tak, že místo aby tyto vzpomínky vyvolávaly alergické (přehnané) reakce, je tomu naopak, vždy se jen usmívám a říkám si: "horší než za mlada to být nemůže :--)))". Mimochodem, doporučuji toto video Brněnský masark zubařskou vrtačkou.


Ano, přiznávám se, byl jsem členem "repovacího" týmu hlavního "Eminema" a v černém hábitu mu dělal křoví. Na toto vystoupení jsem trénoval více jak pět let! (viz komentář Jana Pilaře)


A ještě jeden zážitek, který jsem udělal včera na parkovišti za Microsoftem, již při příjezdu po cestě k parkovišti mě minuly dvě úplně nové BMW bez značky bílé barvy... hmmm... asi nějaká předváděcí jízda říkám se, ale chyba lávky!!! při příjezdu na parkoviště tam stálo téměř 100 takovýchto autíček, stahuji okénko a ptám se hlídkujícího policisty, trochu ironicky, co mám udělat, abych také jedno dostal. Prý stačilo poslat SMSky za cca 60 000 Kč do jedné nejmenované soutěže a mohl jsem si také jedno vzít 🙂 No říkám WOW, protože člověk vždy jen čte/slyší o různých soutěžích o různé super ceny, ale většina z nás se nikdy s nikým takovým nesetká a mě cestou na parkoviště minuli rovnou dva výherci a dalších asi pět si na parkovišti svou cenu přebíralo... zase jsem něco projel, příště budu chytřejší a přestanu se systematicky hrám o takového ceny vyhýbat, teď ještě sehnat těch 60 000 Kč :---)))Příjemný a klidný víkend všem,
KFL, Tomáš a Helena (a opožděně v neděli Radim)

Comments (3)

 1. Jan Pilar says:

  Radimovi ještě jednou velká gratulace. Shodou okolností jsem byl na tomto ceremoniálu taky a nemohu si odpustit dva zážitky. Prvním je oslovování jednotlivých členů "představenstva" např. "Spectabilis" nebo "Honorabilis". Samozřejmě to vedlo k tomu, že nikdo z obecenstva netušil na koho se mluví. Druhým bylo ověnčení jednotlivých "představených" zlatými ornamenty na velkých zlatých řetězích. Např. český lev. V momentě, když si vzpomenete na Eminema či jiné rappery a zapracuje lehce představivost, zkuste se nesmát. :-))))).

 2. Mersace says:

  Metoda proudu vědomí je velmi příjemný druh čtiva.:-)

 3. radim2 says:

  Právě jsem tento článek aktualizoval svým vlastním kousíčkem, omlouvám se (jen) za dvoudenní zpoždění 🙂

  Radim

Skip to main content