Co IT-týden dal: Windows 7, Windows 7,


KFL > Protože musím připravovat články do dalšího Technet Flashe, píšu svůj příspěvek už s předstihem dnes dopoledne. Ani tento týden se nevyhnul věcem kolem Technet konferencí, takže vás třeba bude zajímat, že řešíme místa, kde se budou konat. Proti očekávání nejsou věci tak jednoznačné, jak by se mohly na první pohled zdát. Minimálně v Praze. Kromě toho jsem v pondělí přešel i s hlavním pracovním notebookem na Windows 7, abych mohl správně razit teorii, že i beta software může být spolehlivý a stabilní. A zatím si rozhodně nemůžu stěžovat. Všechno funguje na výbornou, nenarazil jsem prozatím na žádný problém. Naopak jsem si rozšířil ještě panel vyhledávání o prohledávání mých oblíbených webů :).


Jinak se víceméně nic zásadního neudálo, nemám pro vás ani žádnou vtipnou historku na Tomáše, s kterým se běžně špičkujeme, zkrátka jen nudný týden plný rutinních operací.


Tomáš > Akorát jsem přešel se svým pracovním notebookem rovněž na Windows 7. Znáte to, prostou instalací rozhodně nekončím. Čeká mě instalace a nastavování dalších věcí. Pominu-li rychlost čerstvě nainstalovaného systému a obrázek betty bojovnice jakožto defaultní "skrýn", W7 vůbec ještě neznám. Proto budu číst tipy na TN blogu (zkratky a tak), abych si je co nejrychleji "osahal". Jinak zbytek uplynulého týdne (bráno ode dneška do pondělka) se odehrává v přípravě na další nominace a renominace v MVP programu, věcí kolem březnového MVP Summitu a jedné akce pro Polské MVP-ky. Níže rovněž naleznete příklad mé kolegiality (:o))).


Helena > Já si tedy na rutinní týden nestěžuji, protože středa s sebou přinesla velké zpestření. Jela jsem na WUG v Písku a kolegové z autoparku mi připravili překvapení. Vím, že všechno je jednou poprvé :), ale tady těch poprvé bylo nějak moc: poprvé automat, poprvé silnější než 2l, poprvé Volvo. Měla jsem velké obavy, že se nebudeme kamarádit, ale opak se brzy ukázal. Tradičně Tom mi ukázal jak na něj a pak nám to spolu šlo. Komická situace nastala, když jsme chtěli cestou do Písku tankovat a nikdo z posádky vozu jsme nevěděli, kde se otvírá nádrž. Po prohledání celého interiéru jsme zjistili, že stačí přijít k nádrži a otevřít jí. To je holt ta deformace v modernizovaném světě. Narozdíl od KFL s Tomem mám jisté „kujme pikle“ ale nevím, zda vyjdou. Držte mi palečky a když to vyjde, prozradím vám to :).


Radim> Já jsem vlastně ještě na dovolené, kterou jsem měl až do dneška, ve skutečnosti tu sedím od úterý (to končilo až ve středu 🙂 ) a vytvářím plány na dalších 5 měsíců, rozhodně je na co se těšit! Když už tu všichni píší u nových systémech, tak já uvažuji o přechodu na WS2008 (jeho testování apod.)


Krásný víkend všem,
KFL, Tomáš, Helena a Radim (který tu je, ale je tak busy, že jsme ho dnes pořádně neviděli :))

Comments (8)

 1. Pe says:

  Posádka vozu Volvo hlasi, ze cesta byla v naprostem poradku 🙂

 2. Deny says:

  Taky jsem zkoušel přejít na Windows 7, bohužel mi tam nešlapal zvuk, zkoušel jsem všechno možné, ale zvuk trhal a znatelně zpomaloval počítač, po zakázání zvukovky všechno běželo parádně. Další problém nastal s WiFi kartou, přitom ta je standartní intelácká 2200 BG, zase nepomohlo nic. Jinak se mi Windows 7 líbí, přijde mi o něco málo rychlejší a hlavně uživatelsky pohodlnější, urřitě nebudu váhat přejít, až tu bude finální verze, beta mi na notebooku prostě ještě nepodporuje všechny komponenty.

 3. Deny says:

  Taky jsem zkoušel přejít na Windows 7, bohužel mi tam nešlapal zvuk, zkoušel jsem všechno možné, ale zvuk trhal a znatelně zpomaloval počítač, po zakázání zvukovky všechno běželo parádně. Další problém nastal s WiFi kartou, přitom ta je standartní intelácká 2200 BG, zase nepomohlo nic. Jinak se mi Windows 7 líbí, přijde mi o něco málo rychlejší a hlavně uživatelsky pohodlnější, urřitě nebudu váhat přejít, až tu bude finální verze, beta mi na notebooku prostě ještě nepodporuje všechny komponenty.

 4. Také si dovolím přidat komentář k Windows 7 které jsem si v Pátek nainstaloval. Zatím jsem se samotným OS nestihl moc udělat, takže moc informací ještě nemám, jen za tu dobu co jsem se ho snažil používat, cca asi 5 hodin, mi asi 4x nepochopitelně zamrzl (jediná věc která pak pomůže je úplně notebook vypnout a znovu zapnout). Jednou při instalaci TPM ovladače, podruhé při zjíšťování performance indexu, po třetí při brouzdání webu a čtvrté okolnosti už si nevybavuji. Jednou dokonce vypnul display a zatuhnul. 🙂 Jen pro Info mám Thinkpad X41. Jinak se mi zdá systém relativně svižnější, a také velice uživatlsky přívětivý. Jen jej je třeba malinko dopilovat. 🙂 Ale proto je to beta. Takže už se těším na finální verzi.

 5. Roomster says:

  Mám také ten problém s tou zvukovkou. Mám zvukovou kartu zabudovanou na motherboardu od AmericaMegatrans. Jinak moje konfigurace: 3GHz, 4GB RAM

 6. oso says:

  No ja mam takisto problem so zvukom na Audigy ale zda sa ze uz som to poriesil betou driverom od Creative, zda sa ze to bude good system zatial mi nepadol do BSOD

 7. Milan Rybak says:

  Ondra:

  Testovat beta-verzi OS v NB? IMHO ptákovina ;-/

  Nemáš stolní počítač?

  64-bit OS WNT v.6.1 pracuje výborně i na starším stroji z r. 2003 s 1 GB RAM a CPU Athlon 64.

  32-bit verzi  OS WNT v.6.1 se mi nepodařilo nainstalovat na PC z r. 1999 s CPU Duron 600 MHz, 512 MB RAM a VGA Matrox G-400 se 4 MB VRAM, kde v r. 2005 bezvadně fungoval OS Vista B1.

  Instalátor napsal, že nebyly splněny základní požadavky: 1 GB RAM a 128 MB VRAM :-/

  Z čehož plyne, že OS WNT v.6.1 je mnohem náročnější na hw než OS Vista.

  Milan

 8. Ales says:

  Já si windows 7 naistaloval dnes .. nemohu si vynachválit.. Mam verzi ultimate .. Jen sem nemohl naistalovat Satelitní kartu protože nepodporujou ještě tyto windousy.. zkoušel jsem i změnit kontabilitu na vistu .. nepomohlo ..

Skip to main content