Co IT-týden dal: zima je tu a s ní i vánoční soutěž!…a srny


KFL > Tento týden byl díky svátku kratší, ale to neznamená, že by nebyl zajímavý. Kupříkladu včera se mi podařila nevídaná věc. Tedy – není to nic, čím bych se musel notně chlubit, ale klidně se prásknu přes uši a přiznám to. Na WUG meetingu v Hradci Králové, kde jsem měl přednášku na téma Hyper-V, jsem nějak špatně manipuloval s časem. Rozumějte – prezentace má zhruba 110 slidů, k tomu malé demo, a když počítáme standardní 2-3 minuty na jeden slide, vychází nám to na velmi dlouhou dobu, dramaticky překračující standardní rozsah WUG setkání. A protože jsem toho chtěl stihnout co nejvíce, tak jsem mluvil svižně. A tady vznikl problém. Jel jsem tak svižně, že jsem celou prezentaci zvládnul za 75 minut. Tedy v první půlce WUG meetingu. Ještě, že bylo pár dotazů z publika.. Trochu ostuda :(, omluvil jsem se, ale zase vím, co vylepšit pro příště..


Ale k té soutěži .. letos to bude víceméně dost jednoduché, minimálně ze strany zadání. Loni jsme řešili nepříliš komplikovaný rébus, letos na to půjdeme jinak a dáme zabrat kreativním buňkám našich čtenářů..


Zadání:
Napište co nejlepší / nejzajímavější / nejvtipnější / nejoriginálnější text, který bude obsahovat slova Vista, Internet Explorer 8 (či IE8), SQL, Windows, Server, 2008, Hyper-V, Forefront či System Center, a to vše na melodii písně Sladké mámení od Heleny Vondráčkové (notoricky známé, leč příklad můžete najít třeba tady). Jinými slovy – přetextujte Sladké mámení tak, aby text byl zaměřený IT směrem s výše jmenovanými termíny (už jsme o podobných výtvorech psali).


Kreativní výtvory zasílejte na mou e-mailovou adresu karel.florian(at)microsoft.com
nejpozději do 15. prosince 2008, 15:00 hod.,
abychom měli čas všechno do pátku 19-ého vyhodnotit!


A teď pozor!
Soutěž je primárně o textech, ale pokud si dáte tu práci, že text nazpíváte (ať už jakkoli – rap, opera, jazz, mluvené slovo; s doprovodem hudebního nástroje či podkresem originálu), budete odměněni za snahu speciální malou cenou a navíc drobně zvýhodněni v celkovém hodnocení.


Dodané texty subjektivně posoudí nestranná porota ve složení KFL, Tomáš a Radim, plus nová posila, která do našeho týmu dorazí prvního prosince.


V soutěži máme připraveno 5 příjemných cen (pevné disky, flashky, trička apod. – budeme specifikovat později :), které obdrží autoři pěti nejlepších výtvorů, jež do 19.12. vybereme. Vítězové budou oznámeni v sérii Co IT-týden dal a když vše půjde dobře, obdrží své ceny ještě do Vánoc :).


Tak už to dál ani nečtěte 🙂 a tvořte - těšíme se!


Tomáš > Jasně, nečtěte vůbec nic, KFL se vypsal a já mohu tak akorát popřát pěkný víkend (:o))).


Včera jsem shodou okolností byl na WUGu s KFL také, a že by nějak návštěvníci trpěli Karlovým strachem z krátké prezentace, to se rozhodně nedalo říci. Cestou nazpět jsme málem srazili srnku, štěstí, že protijedoucí auto osvětlilo včas silnici před námi, čímž se jaksi znenadání vyklubala před námi silueta srnky, jež stačila včas utéci. Já, jakožto řidič v té fázi, jsem samozřejmě briskně zareagoval - tedy šlápnul na brzdu asi 5 vteřin poté, co mi došlo, že jsme mále přivezli na kapotě vysokou. Inu, není nad rychlé reakce (KFL vše přešel s ledovým klidem a nenápadnou poznámkou o večeři). Proto s ohledem na nadcházející hrozbu stran počasí a lačné srnky (zřejmě s ochotou se nechat přejet a sníst) přeji klidný víkend.Přejeme příjemný víkend, byť prý má být jakási hrozivá zima..
KFL + Tomáš a Radim (kdesi na cestách v zemi větrných mlýnů)

Comments (14)
 1. Kazzan says:

  Jelikož jsou ty Vánoce mohla by porota posléze věnovat jeden dárek všem čtenářům v podobě hudebního performance videa s danou melodií, novým textem a Vámi juchajícími v proslule známých pohybech na tutu písničku 😀

 2. KFL-MS says:

  Kazzan> Ano, i tento napad se tu objevil 🙂 .. spis se domluvim s nasi Microsoft kapelkou a nechame to zazpivat Radima s Tomasem. Ja se budu schovavat za bicima :)).

  – KFL

 3. LC says:

  Pujcim Vam k tomu tanci odvazne saticky, dokonce i temer v barvach M$

 4. Deny says:

  Nevím, jak přišel autor na to, že srna patří mezi vysokou zvěř 🙂 . No pro pořádek nepatří … . Ale co taky čekat od mešťáků ;-D . Btw. těším se na Vaši prosincovou návštěvu Olomouce !

 5. KFL-MS says:

  Deny> Tomas jeste, na rozdil ode me, nenosi bryle, takze hur vidi. Ja bych rekl, ze slo o mensiho jelena a ten mezi vysokou patri, ne? ;))

  Vsak my se do Olmika taky tesime 🙂

 6. LC says:

  tak Vy saticky nechcete? To byla ovsem seriozni nabidka… nevite o co prichazite 😀

  A jeste chtit snist nevinne Zvire… co takle nejaky kamerovy system? jako treba http://www.autorevue.cz/default.aspx?section=17&server=1&article=15109

  v Imaging technologiich jsou zminky o ruznych detekujicich opilce ci chodce treba by tam byl jeden sity i pro M$ lacne po srnach 🙂

 7. KFL-MS says:

  LC> Nejde o to, ze bychom saticky nechteli, ale nejsem si jist, jak by nam padly .. jediny stihly a pruzny je u nas Radim (sportovec), pak je normalni Tomas a nakonec ja, zavality KFL (sportovec teoretik) :).

 8. LC says:

  pekne to umite hodit na "kamarady" 🙂 ale v  tom nevidim problem, jsou elasticke takze se prizpusobi na miru:-) a pojistit se to da korezetem 😀

 9. radim2 says:

  LC> :)) jednou jsem si saticky dal… :–)) David H. a David P. by mohli vypravet (oni je meli take), z dalky to vypadalo, ze mame tmave silonky :)))))))))) Tedy radsi ne 😉

 10. LC says:

  Vam beztak byly na spicku nosu, vzdyt jste o 3 hlavy vyssi, ale KFL by v nich mohl skotacit jako ta srnka 🙂

  A "silonky" neni v dnesni dobe problem vyresit

 11. martin says:

  Dobrý den, má to být celé přetextované nebo jen stačí změnit některá slova,

  děkuji a na shledanou

 12. KFL-MS says:

  martin> Zalezi na vas, ale cim originalnejsi / vtipnejsi text, tim lepe.

 13. Anonymous says:

  Stejně jako loni, i letos vám přinášíme soutěž o příjemné ceny, které vás mohou těsně před Vánoci potěšit.

 14. Anonymous says:

  KFL > Tento týden jsem zahájil své prezentační období , které potrvá až do Vánoc. To má za následek

Comments are closed.

Skip to main content