3-2-1 …..PAL!


A je to. Vystřelit není problém, ale když už se střílí, je třeba dobře mířit. Pro správné určení cíle je obvykle třeba mít ta správná data a znalosti o cíli. A pokud jde o zjišťování úzkých míst výkonnosti vašich aplikací či infrastruktury, není informací nikdy dost. Většinou se také neobejdete bez znalosti jaké parametry kontrolovat a jaké jejich hodnoty jsou ještě v pořádku a jaké už vybočují z průměru a zaslouží si vaši pozornost.


Z dílen Codeplex.com, tedy zájmové skupiny vývojářů volně šiřitelného software, již vzniklo mnoho zajímavých počinů, PAL, neboli Performance Analyzer of Logs si rozhodně vaši pozornost také zaslouží.


A co víc, nástroj je k dispozici zdarma 🙂


K čemu je PAL dobrý?
Performance Analyzer of Logs jak již název napovídá, umí analyzovat log soubory pro vytvoření poměrně detailního výstupu ve formátu HTML s hodnotami jednotlivých parametrů, grafy, ale hlavně s tabulkami srovnání sebraných hodnot oproti "normálním" hodnotám. Dostanete tedy přehledný výstup, ze kterého lze vyčíst jak si vaše aplikace, či server vede a co způsobuje výkonnostní problémy.


Co umí?
Analyzovat výkonnost většiny Microsoft produktů, jako IIS, Sharepoint, SQL Server, BizTalk, Exchange, Active Directory. Má grafické rozhraní a dá se i snadno skriptovat.


S čím začít
Na této stránce: http://www.codeplex.com/Release/ProjectReleases.aspx?ProjectName=PAL&ReleaseId=6759 najdete video nápovědu pro použití (nahraný Live Meeting), ukázkový výstup z analýzy a také instalační soubor aplikace. Hlavní stránku produktu www.codeplex.com/pal navštivte hlavně kvůli odkazúm na užitečné zdroje infromací, nevyjímaje blogy kolegů z Microsoftu.


Takže hodně zdaru a prima den,
Roman Černovský

Comments (1)

Skip to main content