Co IT-týden dal: Samá akce, KFL a Radim away


Tomáš > Dnes je to, dámy a pánové, můj sólokapr, neboť KFL s Radimem jsou celý týden na IT Foru v Barceloně, o čemž zde podají doufám nějaký důkaz (foto, příběh apod.). A akcemi mohu pokračovat. V pondělí, úterý byly v Brně a Ostravě Microsoft DevDays 2008, v úterý ještě Hyper-V launch v Praze a dnes jsou, opět v Praze, poslední DevDays 2008. Když připočtu 2 denní EBS školení u nás v Microsoftu, 2 akce na WUGu…..pak mohu jen dodat, že tento týden bylo opravdu “přeakcíno”.


Jediné, co v tuto chvíli mohu prásknout na KFLa, je fakt, že se byli s Martinem Pavlisem (další bloger v trapu) podívat v úterý na “Nou Kampu” na pořádný kotel. Inu, taková kapacita - 98,772, budí opravdu pořádný dojem.


Z mé strany nic dalšího nedodám, neboť, jak jsem psal minulý týden, těchto 14 dnů je pro mě obdobím datlování MVP nominací a renominací do interního nominačního nástroje. Takže zjišťuji metriky, procházím weby, blogy jednotlivých lidí (v ČR, SK, PL a HU) a dělám si představu o jejich aktivitách za posledních 12 měsíců. Náhodný kolemjdoucí mě tedy skoro pořád může vidět s nasazenými sluchadly, kterými jsem oddělen od veškerého okolního ruchu, a v nichž koluje muzika různého druhu a tempa.


Pěkný víkend vám všem přejí


- Tomáš & KFL s Radimem z Barcy

Comments (7)

 1. LC says:

  Z mé strany nic dalšího nedodám, neboť, jak jsem psal minulý týden, těchto 14 dnů je pro mě obdobím datlování MVP nominací a renominací do interního nominačního nástroje. Takže zjišťuji metriky, procházím weby, blogy jednotlivých lidí (v ČR, SK, PL a HU) a dělám si představu o jejich aktivitách za posledních 12 měsíců.

  Ano takto je gram oficialne prezentovan ze strany MVP. Ale je to ve skutecnosti tak? jak takove hodnoceni vypada? Neni to jen subjektivni slovni hodnoceni ktere dava prostor pro pratelske sluzbicky? Proc je pro M$ MVP program tak zajimavy? Proc na nej vynaklada nemale zdroje  (kazdy oceneny dostane 100$ na nakup zbozi v MS store, kde jsou veci za velmi vyhodne ceny, jsou poradane ruzne srazy, kde MS hradi pobyt v luxusnich hotelech…)

  Je to lidumilnost? Je to nezjistnost? Neni to trochu tak jako s politikou a od svych ovecek potom neco ocekava? neni mozne ze je to vpodatsate pro obe strany takovy vyhodny nepsany business?

  A posledni otazka, kdo ze to vlastne plati – M$ nebo zakaznici?

 2. LC says:

  pardon, oprava, prvni veta mela znit

  Ano takto je program MVP oficialne prezentovan ze strany MS. viz http://technet.microsoft.com/cs-cz/cc896550.aspx

 3. Tomáš says:

  >LC: Jak jsem zjistil z minulého týdne, už tam tématický post k MVP pod CITD od vás je. Oba dva, dnešní i minulý vybízí k reakci (což je pěkně vymyšlené), neboť, když se nevyjádřím, podporuji Vaší tezi, a pokud se vyjádřím, stejně názor nezměníte. Proto se ptám, jestli reagovat, abyste neměnila názor, nebo reagovat, abych vysvětlil ostatním svůj pohled na věc (objektivně se samozřejmě jako MVP Lead vyjádřit nemohu).

  Tedy k věci:

  Subjektivní/nesubjektivní – pravda je někdy mezi. Nominace se sestává ze dvou částí – metrik (počet postů za uplynulých 12 měsíců, počet přednášek…..) a zdůvodnění (kritéria, aktivity v komunitách, ochota sdílet znalosti s ostatními, vysoká míra proaktivity, uznávanost v komunitě). Načež poslední odstavec je skutečně subjektivní, neboť jako jeden ze schvalovatelů popisuji svůj názor na kandidáta.

  Úplata/nezištnost – nepopírám, že produktové skupiny mají zájem s MVP-ky spolupracovat, stejně tak lokální pobočky. Ale i když MVP dostane za nějakou aktivitu zaplaceno, je to sice pro produktového člověka super (má technického člověka na akci), ale (re)nominace tento fakt nezahrnuje.

  Platí/Neplatí – co kdo platí? MVP program?

  Pěkný víkend

  Tomáš

 4. LC says:

  Nerekla jsem co si myslim, pouze se ptam a zda neni mozne, ze veci by mohli byt jinak, nez jak se oficialne pise, a jake jsou vlastne moralni hlediska jednotlivych stran. To jaky si kdo udela nazor uz zalezi jen a jen na nem.

 5. LC says:

  Moznost ovlinit ucast v programu MVP zamerem zmestnance MS v programu je tedy zcela nemozna?

  Neni mozne aby zamestanenc MS provadel nejaka rozhodnuti za clena progamu?

 6. LC says:

  Proc se ptam?

  Myslite ze ovlivnitelnost (re)nominace je vyloučena? Co treba MS pri nominaci vysvetlit, jak uzitecny by kandidat pro ne mohl byt? Neda se tim ovlivnit?

  A merikám… Nelze jim pomoci, je-li jich malo? Nemate z nekterych blogu a for pocit, ze je to tak trochu hon na body uznani?

  A naopak nemuze MS clena v ramci zachovaní dobreho jmena programu a harmonického dojmu nejak ovlivnovat?

  Nezamenuje se tu trochu smysl MVP programu jako oceneni toho co ostatni delaji dobrovolne pro druhe s businessem pod zastitou neceho lepsiho? Jsou i zde vyimky pro ktere tituly nic neznamenaji a s temito taktikami nemaji nic spolecneho? To je jedine co reknu, ano jsou.

Skip to main content