System Center Virtual Machine Manager 2008: Dokončen!


Tak a je to. Nyní mohu bez uzardění tvrdit, že nabídka produktů od Microsoftu v oblasti virtualizace je kompletní. Přichází totiž pravý enterprise nástroj, který vám pomůže spravovat více virtualizačních produktů a platforem z jednoho místa.

logo-header-sc-vmm-dg

10 nejzásadnějších informací o SCVMM 2008

  1. SCVMM 2008 nabízí plnou podporu pro enterprise správu virtualizace na Windows Server 2008, resp. na platformě Hyper-V.
  2. Pokud potřebujete, SCVMM 2008 umí kromě Hyper-V spravovat také Microsoft Virtual Server 2005 a skrze VMware Virtual Center i VMware ESX infrastrukturu s jejími možnostmi (VMotion, atd.).
  3. SCVMM 2008 nabízí administrátorům možnost optimalizovat výkon a zdroje virtuální infrastruktury, což v praxi znamená, že mohou reagovat na potřeby přesunu virtuálním strojů napříč celým jejich prostředím na základě aktuálního stavu a vytíženosti.
  4. SCVMM 2008 vám pomůže s migrací virtuálních a fyzických serverů do Hyper-V. „Physical to virtual" (P2V) nástroj vám pomůže s jinak velmi obtížným procesem převodu fyzických operačních systémů na virtuální. „Virtual to virtual“ (V2V) vám naopak umožní přesun virtuálních serverů z Microsoft Virtual Server 2005, nebo z VMware do Hyper-V prostředí.
  5. SCVMM 2008 vám díky možnostem migrace a konsolidací fyzických serverů do virtuální infrastruktury pomůže lépe využívat vaše hardware vybavení.
  6. Díky možnostem SCVMM 2008 si můžete předpřipravit šablony serverů k budoucímu využití a tím pádem nasazení nového serveru, v případě že přijde takový požadavek, je pouze otázkou několika okamžiků.
  7. Samozřejmostí je optimalizace a návrh ideálního umístění nového serveru ve vašem virtuálním prostředí.
  8. Díky self-service web portálu je možné, např. v testovacím prostředí, umožnit konkrétním uživatelům správu virtuálních serverů.
  9. Virtuální SCVMM 2008 knihovna nabízí velmi příjemný, spořádaný pohled na celou vaši virtuální infrastrukturu s možností kdykoli využít kokrétní komponentu a to vše velmi rychle, na základě požadavků na vytváření, či modifikaci serverů.
  10. SCVMM rozhranní je kompletně postaveno na Windows PowerShell. Díky možnosti si kdykoli zobrazit prováděnou činnost jako PowerShell skript se vám otevírají další možnosti správy a skriptování, dle vašich požadavků.

Pokud se chcete dozvědět více, doporučuji shlédnout video/demo, které vám jistě napoví více.

Download:

- Martin Pavlis

Comments (0)

Skip to main content