Windows 7 mají jméno


Na Windows Vista blogu vyšel článek, v němž bylo oficiálně oznámeno jméno další verze klientského operačního systému Windows. Interně nazýván jako "Windows 7", na veřejnosti potom bude nový OS vystupovat pod jménem ... tramtadadááá ... Windows 7!


Další detaily o nadcházející, prozatím velmi dobře utajované, verzi budou uvolněny na konferencích PDC a WinHEC. Jak už ostatně bývá zvykem :). Budeme doufat, že po těchto akcích začne na světlo světa pronikat více informací.


- KFL
 

Comments (2)

  1. Jan Pilar says:

    Pevně doufám, že Windows Seven nebudou takový bagr, který před sebou hrne mraky pomluv a nesmyslů jako Vista. Osobně mám Vistu rok a půl, nic mi nepadá a vše prostě funguje, co dělám blbě?

  2. Premysl "Mr.Gentleman" Vavrousek says:

    Já osobně používám Windows Vista a jsem spokojen. Po počátečních problémech s ovladači je dnes již vše relativně OK, byť občas by se našlo něco, co by stálo za vylepšení, byť jsou to většinou drobnosti, kterých si člověk všimne. Já osobně jsem ovšem jeden z těch, kterým Vista občas znepříjemňuje život pomalým startem a vypínáním, přestože hardware v podobě DualCore Opteronu a 2GB RAM není myslím tak špatný :). V systémové diagnostice mám ale stále údaje od 150k – 250k milisekund startu systému… :(. Když to srovnám s Xubuntu na 950Mhz Duronu, tak vše hovoří ve prospěch Xubuntu v tomto ohledu :). doufám, že v příští verzi systému už se s tím konečně pohne kupředu a nějaké ty optimalizace oproti Vistě zde budou patrné.

    Jinak bych se také trochu podivoval nad novým názvem. Vím, že jde jen o jméno, ale když už Windows 7, tak bych očekával, že jádro systému bude NT7, nikoliv NT6.1, jako je tomu v současnosti. Pokud je tedy jméno dané, tak bych byl za přejmenování jádra na NT7, aby to odpovídalo reálnému názvu systému, protože co až u např. Windows 8, bude jádro 6.2, nebo 7?

    Vím, že třeba i u Windows Mobile je nyní k dispozici WM6.1, zatímco jádro je 5.2, takže to pojmenování je spíše marketingové, ale já bych přeci jen více fandil pojmenování podle skutečného číslování jádra, nebo tedy číslování jádra podle pojmenování systému, pakliže má marketing přednost… :).

Skip to main content