Co IT-týden dal: KFL a D1 i Tomasz s Warszawy


KFL > Tento týden je plný veselých událostí. Přišel jsem brunátným zásahem lékaře o jeden zub, Tomáš se fláká kdesi v Polsku, a včera jsem se opět pomazlil s dálnicí D1. Rozhodně tu nebudu zabíhat do zbytečného hořekování o jejím stavu, popř. o smělých a optimistických úpravných plánech jejího správce, ale můžu říct jedno. Nemám ji rád. Nemám ji rád v čase 5:30 - 21:00 h. A důvod je snad jasný..


Včera jsme jeli s Martinem Pavlisem na setkání slovenského WUG do Bratislavy. Zácpa za 132. kilometrem nás nevyvedla z míry, protože jsme ji objeli přes Velké Meziříčí, ovšem nikdo nečekal totálního stojáka před Brnem. Abych byl zcela přesný, objezdem Brna jsme strávili hodinu. Nejdřív sjezdem na Popůvky s objízdnou trasou o délce zhruba 30 km, a pokusem navrátit se na dálnici na exitu BVV. Jenže i tam dálnice pořád stála, takže jsme se otočili a jeli na centrum s tím, že najedeme na vídeňském sjezdu. Jenže i tady provoz stál. A tak že pojedeme na Břeclav. Jenže i tenhle exit stál. A to samé ten o kus dál. Totální zoufalství - znáte to všichni. Nakonec jsme někudy přes Blučinu dokodrcali na D2 a vyrazili (psychicky vyčerpaní :)) na Bratislavu. Ve finále jsme dorazili pouze o půl hodiny později, ale celkově nám ty 4 hodiny cesty připadaly jako věčnost. Návrat byl naštěstí mnohem hladší, protože tma očividně zahnala většinu aut pryč :).


Mimochodem - minulý týden jsem psal o tom, že se zúčastníme souboje operačních systémů v Plzni na Západočeské univezitě. Byla to fajn akce a společně s námi stáli před diváky z řad studentů zástupci společností RedHat a Sun. Příjemným překvapením byla uvolněná atmosféra celého odpoledne a především pak skvělý smysl pro humor všech zúčastněných. O vtípky, pošťuchování a legraci (doufáme) nebyla nouze, stejně tak jako o informace a třeba i zjištění nových věcí. Nám se akce líbila a věříme, že všem ostatním také. Můžete nám ostatně, pokud jste tam byli a čtete náš blog, nechat v komentářích svoje poznatky a dojmy :).


Tomasz > Dzien dobry z Warszawy, ja nazywam sie Tomasz. Asi tak. Zrovna sedím v polské pobočce Microsoft, synchronizuji si e-maily (mám jich pouze 150 k přečtení za dva dny (:o))) ) a za malou chviličku se vydám na letiště. V Polsku proběhla největší IT Pro a Dev konference za celý rok - Microsoft Technology Summit 2008 (pro vaši představu se podívejte na tento link - http://www.mts2008.pl). Pro mě to byla možnost potkat kolegy z "polského subu" a polské MVP-ky, protože od 1. října zastávám oficiálně roli MVP Leada pro ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Mé naučené fráze typu "Tvoje kůže pěkně voní" (Bardzo ladnie pachnie twoja skura) zabrali tak na půl, ale přesto byli lidé překvapení, když jsem občas zareagoval na jejich rozmluvu v Polštině, neb naše jazyky (až na pár vyjímek - třeba slovo hledat v polštině) jsou si přeci jen dost podobné. Pravdou je, že se těším, až budu moci zase šprechtit česky a svým způsobem velice obdivuji naše kolegy v korpu (Luďka a Davida Pavlíka), že jsou schopni žít odtržení od rodného jazyka (byť z možností si občas poklábosit v rodné řeči) tak dlouho. Asi je to otázka zvyku. Až se vrátím, pokud můj samolot zdárně přistane v Práglu, pošlu i pár fotek. Zatím se mějte, užijte si víkend a odpočívejte (:o))).


 


Příjemný víkend,
KFL + Radim + Polski Tomasz

Comments (1)

  1. Milos SK says:

    Mna zaujalo zase prevedenie sestricky s kramarov )) v podani MS Bandu viď .. http://www.youtube.com/watch?v=GWxYZTlv6b0 .

Skip to main content