Co IT-týden dal: Loučení s kamarádem, asociální Tomáš


Tomáš> Jeden náš nejmenovaný kolega - říkejme mu třeba Luďěk - nás zítra definitivně "opouští". Rozhodl se jít na zkušenou do naší korporace a zítra ho čeká dlouhý zaoceánský let. Pravděpodobně tak získáme příležitostného bloggera, jež nás bude zásobovat informacemi ze života v korpu. KFL kvůli tomu probrečel celou noc, je takový citlivý (a o mně píše, že jsem EMO) a dneska má pěkné pytle pod očima.


Faktem je, že jsme si s kolegou "Luďkem" říkali, jakou je internet obrovskou devizou při komunikaci po celém glóbu. Můžete se podívat na aktuality z domova, pustit si lokální televizi a rádio přes internet, s příbuznými si zavolat přes komunikátory, či jim poslat kdykoli e-mail. Dovedete si představit něco podobného před xx lety?


 


KFL> Jedna věc by tu měla zaznít zcela zřetelně. Známky emočního rozrušení pod mýma očima opravdu jsou, jenže jejich původem není smutek, nýbrž prožitá radost. A to z bujaré oslavy Luďkova odjezdu a loučení s ním. Jenže to Tomáš samozřejmě nemůže vědět, když tam nebyl pozván. Přítomni byli totiž pouze oblíbení kolegové.. :)))).


A teď vážně. Tento týden byl tak trochu rozlítaný a především hektický v tom, že se chystám na dovolenou a musím dodělat spoustu věcí ještě předtím, než na skoro celé září zmizím :). A tady můžu plynule navázat na Tomášovu myšlenku o internetu. Před pár lety si člověk plánoval dovolenou všelijak a využíval služby všech možných zprostředkovatelů. A dnes? Internet, e-mail, maximálně telefon. Vyberete, zavoláte, ověříte, objednáte. Hotovo. Poměrně zajímavá úspora jak financí, tak i času. Moc fajn. Svět se hrozně zmenšil. Doufejme, že je to dobře :).


No a co se stalo tento týden v IT? Asi nejdůležitější je, že vyšla Beta 2 od Internet Exploreru 8. Už ji máte? Můžete si ji stáhnout přímo tady. 🙂


Hezký víkend,
Tomáš + KFL


P.S. - Radim je zase někde pryč... asi trénuje na triatlon ;).
   


 

Comments (0)

Skip to main content