Co IT-týden dal: triatlon, proaktivní Radim, IT hrnek


Radim > Toto úterý mi udělal radost náš http://www.live.com/?scope=web&mkt=en-US svým aktuálním designem (v anglickém lokále). Zdá se, že i mezi "MS našinci" za velkou louží je nemalý počet příznivců mého velmi oblíbeného a praktikovaného sportu - triatlonu. Mimochodem, moc se o tom neví, ale začínáme být taková malá středoevropská triatlonová velmoc - především díky všem těm nadšencům, kteří jsou ochotni pořádat v průběhu léta spoustu amatérských klání, pro zajímavost stojí za to uvést, že někteří z nich jsou i z IT branže (např. z Logosu).  Mimochodem, naše IT komunita má i vlastní závod, který má jednu z největších účastí, která v ČR je - IT Triatlon se +150 účastníky!

Jste také praktikant(ka) tohoto všestranného sportu? Napište mi, můžeme sdílet informace nebo i vyrazit na společný tréning (radim at microsoft.com).

... je středa ráno a opět další radost: tentokrát je to fotka z triatlonu mužů (zde jsme měli zastoupení v osobě Filipa Ospalého, který nakonec skončil 20)     

 


KFL > Odstavec plný odkazů. Tento týden jsme na blogu především publikovali několik důležitých informací. Jedna se týkala podzimního příchodu IE8 a druhá zajímavé novinky Photosynth. Také jsme tu měli další kolečko Dnu otevřených dveří a mimo jiné jsme se i hádali o velikost banneru pro Technet Flash


No a kromě toho jsme byli svědky vůbec prvního Radimova maximálně proaktivního počinu, kdy svou část Co IT-týden dal napsal už v pondělí po obědě! To je výkon! Přidělal si tím sice práci, protože ho musel ve středu aktualizovat :), ale nakonec se mu to vyplatilo, protože se mohl už včera (oprávněně samozřejmě) hodit marod a neřešit jeho napsání. Inu, někdo umí předvídat ;). Meteorologové prý mají 80% úspěšnost pro 24-hodinovou předpověď a dál to prudce klesá. Asi řeknu Radimovi, aby šel předpovídat počasí ;).


 


Tomáš > S jogurtem Florian začínám stylově (KFL má ze mě radost) psát svůj příspěvek.Vzhledem k faktu, že se kluci výše docela vypsali o všem, co se tento týden dělo, dovolím si malou polemiku na téma IT hrnek. Jistě se najde někdo z vás, kdo má v práci svůj oblíbený hrnek, do něhož si každý den připravuje svojí denní dávku kafe, čaje, či si do něj nalévá různé vody a tak podobně. A určitě znáte onen pocit, kdy přijdete ráno do kuchyňky (ke svému stolu, či kamkoli, odkud si svůj hrnek berete) a hrnek nikde. Podobná věc se stala toto úterý i mně, což jsem nesl velmi nelibě. U nás máme v kuchyňce takovou řekněme podpultovku - polici pod pultem, kde někteří z nás mají své speciální  hrnky různých tvarů, barev i velikostí. A většina lidí ví, že "podpultovky" mají své vlastníky. Nicméně čas od času se stane, že některý z nových kolegů, kterýžto jest neobeznámen s "podpultovkami", zatouží po zajímavém hrnku. A v úterý zřejmě někdo zatoužil po tom mém. Naštěstí jej vrátil a ve středu bylo opět dobře (:o))).


P.S. - Radim si ze mě dělal legraci do té doby, než si KFL z kuchyňky přinesl (náhodou) jeho hrnek. A hned byl oheň na střeše. Proto všem IT hrnkařům přeji pevné nervy, pokud by se jim stala podobná příhoda, jako toto úterý mně.


 


Roman > Začátek týdne se vydařil. Po návratu z delší dovolené si asi dokážete představit v jakém tempu a náladě jsem se blížíl do práce. Zkrátka pohoda, relax. Rychle zjišťuji, že mě čeká překvapení v podobě většího a rychlejšího disku pro můj notebook. Prima, rozdělávám obal, připojuji disk k notebooku, do mechaniky strkám CD s nástroji pro klonování disku. Výrobce slibuje podporu pro Visty a tak  se opírám do křesla a při popíjení kávy sleduji průběh kopírování. Povedlo se a restartuji notebook. A teď začínají problémy - notebook z nového disku nebootují (diskové nástroje vidí nekorektní partition) a co to? druhý disk (původní) po připojení jen nevrle cvaká....znáte ten zvuk, že? 🙂 Jdou na mě mrákoty.....Takže co zbývá? Původní disk odešel, nový se nepovedlo naklonovat a má data? Naštěští jsem před pár týdny použil ve Vistě vestavěné centrum pro zálohování a obnovu pro automatické zálohování 1x týdně na jiný počítač. Přišel jsem tedy "jen" o data za víkend po dovolené. Poučení? Co jde lehce, nedělejte složitě a před velkými změnami se ujistěte, že máte zálohu 🙂 


Krásný víkend,
Radim, KFL, Tomáš a Roman
 

Comments (0)

Skip to main content