A máme tu konečně Photosynth!


Tohle úplně nespadá do okruhu přímého zájmu IT profesionálů, ale pokud rádi cestujete, fotíte či jen experimentujete s čímkoli novým, určitě vás to bude zajímat :). O co jde?


Aplikace Photosynth vám umožní "slepit" několik překrývajících se fotografií do celistvého obrazu a stvořit tak jakési 3D prostředí, které posléze můžete prohlížet do neuvěřitelných detailů. Závisí pouze na množství a kvalitě fotografií. Tzv. synthem posléze můžete procházet a manipulovat a být téměř na daném místě. Kdybychom to velmi, velmi zjednodušili, je Photosynth aplikací pro tvorbu složitějších, komplexnějších a především prostorových panoramat :).


synth


Nicméně co vám tu budu Photosynt popisovat, mrkněte se na český Photosynt Blog, který tvoří náš kolega Petr Tichý. Je tam postup tvorby, funkcionalita i krátké video s ukázkou.


Další informace najdete samozřejmě na webu http://photosynth.net/.


- KFL

Comments (3)

 1. azsxdcfv says:

  Nabízí se spekulativní myšlenka … Proč někdo zveřejňuje službu tak náročnou na zpracování a přenos dat po internetu nemluvě o zpracování na straně serveru. Nabízí se docela jednoduchá odpověď. Ony fotografie ve skutečnosti zřejmě slouží k docela obyčejnému učení nějakého v pozadí skrytého superpočítače, který se v budoucnu bude koukat a šmírovat vše co se kolem stane. A třeba bude pro změnu krmen z družic a nebo z mějaké miniaturní kamerové potvůrky. Kdyby někdo chtěl pořídit stovky fotografií nejrůznějších věcí strávil by celá staletí přípravou dat. A ejhle je tady služba "skoro zadarmo" a naivní lidé poskytnou tolik potřebná data na vlasní náklady. Geniállní nemyslíte…

 2. Anonymous says:

  Radim > Toto úterý mi udělal radost náš
  http://www.live.com/?scope=web&mkt=en-US svým aktuálním

 3. Emre says:

  miniaturní kamerové potvůrky. Kdyby někdo chtěl pořídit stovky fotografií nejrůznějších věcí strávil by celá staletí přípravou dat. A

Skip to main content